Happening "Z Niepodległą w sercu!"

15 listopada 2018


Radosny, barwny, historyczny, interaktywny happening, pt. "Z Niepodległą w sercu!" - mający miejsce w przestrzeni miejskiej Radomska to propozycja świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uczestnicy spaceru będą zatrzymywać się w wytyczonych miejscach i tworzyć tzw. "żywe obrazy". Wszyscy chętni goście oraz przypadkowi przechodnie w każdym momencie będą mogli dołączyć do orszaku, który wyruszy o godz. 11.00 z PSP nr 1 i przejdzie ul. Piastowską, Tysiąclecia, Wyszyńskiego na pl. 3 Maja, by wrócić ul. Przedborską i do PSP nr 1, gdzie nastąpi punkt kulminacyjny -  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Podczas happeningu osoby w wieku 13-26 lat będą mogły zgłosić się do internetowego konkursu historycznego (z nagrodami dla wszystkich uczestników), który odbędzie się 15.11.2018 r. o godz. 16.00. Każdy uczestnik będzie odpowiadał na pytania siedząc wygodnie przed komputerem, np. w swoim domu.

Wyniki zmagań w sieci ogłoszone zostaną w sposób uroczysty podczas wystawy prezentującej zdjęcia z happeningu. Serdecznie zapraszamy!

Projekt organizowany przy wsparciu Fundacja Santander Bank Polska.

Źródło: Teatr Źródło