Historyczny sukces zapaśniczego klubu z Radomska

6 maja 2019


Rozpoczęła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019. W dotychczasowych zmaganiach Radomsko reprezentował klub zapaśniczy ZKS Radomsko.

W dniach 29.04.-01.05. w Staszowie zmagali się zapaśnicy w stylu klasycznym. Wychowankowie ZKS-u Radomsko - Filip Loch (kat. 55kg) i Adrian Politański (kat. 80kg) wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów młodszych - pierwsze medale na Mistrzostwach Polski w historii radomszczańskiego klubu.

Filip Loch na swojej drodze do brązowego medalu wyszedł zwycięsko z dwóch pojedynków, ponosząc porażkę dopiero w trzecim, gdzie uległ V-ce Mistrzowi Polski z klubu Budowlano Olsztyn. W pojedynku o brązowy medal stoczył zaciekły bój z zawodnikiem PTC Pabianice, który skończył się remisem 7:7. To wystarczyło jednak do zdobycia brązowego krążka.
Drugi z reprezentantów - Adrian Politański rozpoczął zawody od porażki, pechowo trafiając na przyszłego mistrza Alana Matelę. Na szczęście porażka zadziałała na młodego zawodnika motywująco i wygrał cztery kolejne pojedynki w grupie "B". W walce o brązowy medal pokonał zawodnika UKS Lubusko 4:0.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski ZKS Radomsko kończy na 20. miejscu z 48 klubów z całej polski. Trenerami zawodników są Piotr Stępień i Konrad Terka.

Galeria