I Oddział PKO BP w Radomsku świętuje 60-lecie

9 marca 2018


Radomszczański Oddział Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego istnieje już 60 lat. Z tej okazji 9 marca odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe.

Początki banku sięgają czasów tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wtedy to dekretem podpisanym przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, premiera Ignacego Paderewskiego i założyciela oraz pierwszego prezesa Huberta Lindego została powołana Pocztowa Kasa Oszczędności. Obecnie PKO BP to największy ogólnopolski bank, liczący się na rynku międzynarodowym. Co istotne do dziś pozostał bankiem polskim, mimo różnych tendencji w czasach transformacji ustrojowej w latach 80-tch i 90-tych ubiegłego wieku.

Radomszczański I Oddział zajmuje silną pozycję na lokalnym rynku finansowym, z jego usług korzystają przedsiębiorcy i klienci indywidualni. Trwale wpisał się też w architekturę miasta mając siedzibę – najpierw w charakterystycznej, zabytkowej kamienicy u zbiegu ulic Reymonta i Żeromskiego, a obecnie własnym, nowoczesnym  budynku w okolicach Radomki.

Gościem jubileuszowego spotkania był Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, który złożył na ręce dyrektora Oddziału Sławomira Kurzelewskiego list gratulacyjny oraz upominek w postaci albumu fotograficznego „Radomsko znane i nieznane”, w którym znajdują się m.in. zdjęcia obecnej siedziby banku.

Galeria