Kluby sportowe (organizacje pozarządowe)

Infomacje dotyczące działających w Radomsku klubów sportowych (stowarzyszeń, uczniowskich klubów sportowych itp.):

Radomszczańska Szkoła Boksu NOKAUT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 23

97-500 Radomsko

Radomszczańska Szkołą Boksu NOKAUT prowadzi szkolenia sportowe dla dzieci i młodziezy oraz dorosłych z zakresie boksu. Treningi odbywaja się 3 x w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00 - 20.00

Więcej na: Facebook fanpage

Akademia Karate KYOKUSHIN w Radomsku

 

ul. Reymonta 33 m. 12

 tel. 505 964 604

strona internetowa: www.karate.radomsko.pl

e-mail: aviata8@gmail.com

Prezes: Sensei Jarosław Długołęcki

Stowarzyszenie powstało 13.05.2014 r. Prowadzi szkolenia sportowe kadry przygotowującej się do rywalizacji zawodniczej w karate oraz działania sprzyjające rozwojowi karate Kyokushin. Akademia bierze czynny udział w lokalnym życiu sportowym i kulturalnym. Treningi odbywają się w Sali Sztuk Walki w Powiatowej Hali Sportowej, trzy razy w tygodniu, w różnych grupach wiekowych. Ponadto jeden raz w tygodniu zawodnicy korzystają z salki treningu funkcjonalnego oraz w wyznaczonych na sezon szkoleniowy terminach z basenu i sauny.

Klub Sportowy STAL

Celem Klubu jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu, o ile jest to możliwe we wszystkich dyscyplinach sportowych dla krzewienia rozwoju fizycznego i sportowego swoich członków oraz innych osób.

Za bardzo ważne Klub uznaje:

  • szkolenia sportowe dzieci i młodzieży,
  • organizowanie uczniom szkół oraz ich rodzicom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego,
  • organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkół oraz ich rodziców w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej,
  • planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów
  • kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości u uczniów i ich rodziców poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu,
  • prowadzenie działalności na rzecz prowadzenia zdrowego trybu życia przez osoby zagrożone uzależnieniem od alkoholu lub innych środków oraz ich rodziny.

Do osiągnięcia celu Klub zmierza poprzez systematyczne prowadzenie treningów i zapraw, urządzanie zawodów, turniejów, gier, zabaw sportowych, kursów, szkoleń, odczytów, pogadanek na tematy sportowe, wspólnych zgrupowań i wycieczek oraz utrzymanie obiektów sportowych w stanie zdolnym do użytkowania.

http://stalradomsko.futbolowo.pl

Klub sportowy TYTANI RADOMSKo

Aleje Jana Pawła II 5

tel. 517 880 506

Dawid Nowak - Prezes Zarządu

https://www.facebook.com/tytani radomsko

e-mail: tytani.radomsko@gmail.com

Klub sportowy prowadzi szkolenie sportowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakresie sportów siłowych, wytrzymałościowych (głównie Crossfit) oraz sportów walki (grappling i zapasy). Klub organizuje imprezy kulturalne i sportowe, współzawodnictwo sportowe oraz wyjazdy na zawody. Ponadto Klub prowadzi szkolenia, konferencje oraz obozy sportowe i seminaria.

Harmonogram treningów jest zmienny. Aktualny rozkład treningów zamieszczany jest na facebookowym funpagu Klubu.

 

MKS JUNAK

Międzyszkolny Klub Sportowy „Junak”

ul. Tysiąclecia 4

97-500 Radomsko

Prezes Zarządu: Zbigniew Krupski

W 2011 roku Klub realizuje, przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko w wysokości 15 000 zł, zadanie publiczne z zakresu kultury fizycznej i rekreacji pt. „Szkolenie sportowe zawodników i drużyn dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich oraz umożliwienie udziału we współzawodnictwie sportowym w piłce koszykowej”

MUKS Szóstka

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”

ul. Św. Jadwigi Królowej 20,

97-500 Radomsko

tel. 607 656 613

Strona internetowa Klubu

Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego 10-ka

ul. Kościuszki 3

tel. 604 608 251

Prezes: Sławomir Dziegieć

Z-ca Prezesa: Jarosław Oracz

Celem działalności klubu (określonym w statucie) jest rozwój, popularyzowanie, organizowanie oraz wspieranie wszelkich innych działań na rzecz strzelectwa wśród młodzieży i dorosłych w zakresie sportu wyczynowego i powszechnego, rekreacji fizycznej oraz obronności. Działamy głównie na terenie miasta Radomska i okręgu radomszczańskiego. Chcemy, aby jak największa liczba osób, a w szczególności młodzieży szkolnej, miała dostęp do tej przepięknej dyscypliny sportu. Umożliwiamy każdemu chętnemu spróbowanie swoich sił w strzelectwie sportowym i oferujemy możliwość systematycznych zajęć strzeleckich z broni klubowej lub własnej. Najważniejszym naszym zamierzeniem jest to, aby strzelectwo sportowe zaistniało trwale na mapie tej części województwa łódzkiego, stwarzając miłośnikom strzelectwa profesjonalne warunki do realizacji swoich zainteresowań.

www.10-strzel.org

klub10ds@poczta.onet.pl

Strona internetowa Klubu

Szkolny Związek Sportowy

Szkolny Związek Sportowy

ul. Piłsudskiego 22

97-500 Radomsko

Prezes: Ryszard Kucharski

Uczniowski Klub Sportowy "DZIESIĄTKA"

ul. Batorego 24 – adres do korespondencji

97-500 Radomsko

tel. 511 442 761

Klub został zarejestrowany 23.09.1994 r. Prowadzi szkolenie w zakresie lekkiej atletyki i innych dyscyplin sportowych oraz przygotowanie do Mistrzostw Polski w kilku kategoriach wiekowych. Ponadto przygotowuje do egzaminów sprawnościowych (tory przeszkód) na wyższe uczelnie np. AWF, Straż Pożarna, Wojsko, Policja. Klub organizuje również obóz letni z nauką pływania i spływami kajakowymi oraz obóz zimowy z nauką jazdy na nartach i łyżwach.

Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 17.30 – 19.00 w PSP nr 7, PSP nr 2, na radomszczańskim Orliku oraz na boisku przy ul. Kościuszki. Klub proponuje również treningi ustalane indywidualnie z zawodnikiem.

RKS Radomsko

ul. Brzeźnicka 26,  97-500 Radomsko

email: biuro@rksradomsko.pl

Prezes Radosław Pawelec : 505 130 862 mail: rpawelec@rksradomsko.pl

strona internetowa:www.rksradomsko..pl

RKS Radomsko to klub o dużych tradycjach sportowych. W sezonie 2001/2002 drużyna występowała w Ekstraklasie piłki nożnej, a wcześniej przez wiele lat z powodzeniem rywalizowała w rozgrywkach drugoligowych. Aktualnie, po piłkarskim niebycie drużyna seniorów jest liderem V ligi okręgu piotrkowskiego i z nadzieją patrzy w przyszłość. Celem dla pierwszej drużyny jest awans do IV ligi w sezonie 2017/2018, a następnie zbudowanie silnej pozycji w czwartej lidze łódzkiej. Jednocześnie władze klubu dbają o wychowanków. W rozgrywkach juniorskich grają cztery drużyny młodzieżowe: junior A1 właśnie awansował do pierwszej ligi wojewódzkiej, junior B1 gra w pierwszej lidze wojewódzkiej, junior B2 wygrał ligę okręgową, a trampkarz C1 wywalczył pozycję wicemistrza ligi okręgowej. W klubie w lipcu 2017 roku powstała pierwsza w regionie Akademia Młodego Piłkarza, w której udział jest całkowicie bezpłatny. Partnerem tego programu jest Miasto Radomsko. W szeregach akademii trenują dzieci urodzone w latach 2005-2013. Od października 2017 roku przy klubie działa także RKS Radomsko Biznes Club, który zrzesza  blisko trzydziestu sponsorów i partnerów biznesowych zainteresowanych dobrą kondycją piłki nożnej w mieście.W chwili obecnej we wszystkich drużynach klubu trenuje ponad 250 zawodników.

Uczniowski Klub Sportowy Młode Wilki

ul. M. Reja 81

97-500 Radomsko

Uczniowski Klub Sportowy "RAP" radomsko

ul. Św. J. Królowej 16/14

97-500 Radomsko

e-mail: rap.radomsko@gmail.com

strona internetowa: www.rap-radomsko.pl

Prezes: Maciej Sztompka

Klub prowadzi systematyczne treningi piłkarskie dzieci i młodzieży. Zawodnicy biorą udział w meczach ligowych i turniejach na terenie Radomska, całego kraju oraz zagranicą. Klub zajmuje się również organizacją imprez sportowych. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem i terminarzem meczów, który jest zamieszczany na stronie internetowej Klubu.

Uczniowski Klub Sportowy WIKING

ul. Św. Jadwigi Królowej 20

97-500 Radomsko

Prezes: Tomasz Rogoziński

Klub od 2010 roku realizuje przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko zadanie publiczne w zakresie szkoleń sportowych  dzieci i młodzieży w pływaniu.

Uczniowski Miejski Ludowy Klub Sportowy "Radomsko"

ul. Kościuszki 3

tel. 502-770-233

Uczniowski Miejski Ludowy Klub Sportowy "Radomsko" prowadzi trzy sekcje:

  • Sekcja podnoszenia ciężarów,
  • Sekcja tenisa stołowego,
  • Sekcja siatkówki.

Sekcja Podnoszenia Ciężarów prowadzi szkolenia sportowe zawodników i drużyn oraz umożliwia im udział we współzawodnictwie sportowym w olimpijskiej dyscyplinie sportu - podnoszeniu ciężarów.

Zajęcia i treningi prowadzone są w obiekcie sportowym - na siłowni zlokalizowanej przy ul. Kościuszki 3 w Radomsku w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 16.30 - 19.00 przez cały rok.

W 2012 roku zawodnicy Klubu brali udział w 19 zawodach krajowych. 1-sza drużyna mężczyzn zajęła VII miejsce w I lidze państwowej w Polsce, II drużyna - II miejsce w Lidze Juniorów Województwa Łódzkiego. 11 zawodników uczestniczyło w finałach Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieży do lat 23 i Juniorów do lat 20. 3 brązowe medale zdobył Rafał Broś w Mistrzostwach Polski do lat 23 oraz 1 srebrny w rwaniu - Andrzej Tomczyk w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20.

logo UMLKS [JPG 62,1 kB]

osiągnięcia [PDF 4,50 MB]

Zapaśniczy Klub Sportowy radomsko

ul. Kościuszki 3

97-500 Radomsko

Prezes: Jacek Ślęzak

Klub prowadzi szkolenie sportowe w zakresie zapasów w stylu klasycznym, które obejmuje kształtowanie siły, wytrzymałości, szybkości, zwinności i koordynacji ruchowej zawodników. Treningi obejmują również gimnastykę i akrobatykę sportową, gry zespołowe, pływanie oraz doskonalenie techniki zapaśniczej.

Szkolenia i treningi odbywają się w Hali Powiatowej przy ul. Szkolnej 2 w Radomsku wg harmonogramu:

I trener Piotr Stępień: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 18.30,

II trener Tomasz Łapiński: poniedziałek, środa, czwartek w godz. 16.00 – 17.30.

 

 

kolarsko-biegowy klub sportowy radomsko

ul. Starowiejska 9 m. 8

tel. 501 659 683

 e-mail: biegacze.radomsko@gmail.com

 strona internetowa: www.kolarsko-biegowy.pl oraz www.biegamy.radomsko.pl

 Prezes: Sebastian Pierzchalski

 Klub został zarejestrowany 12 grudnia 2017 roku. Jedyny czynnie działający klub kolarski i biegowy w Radomsku. W klubie działają trzy drużyny: Biegacze w Radomsku, Rowerzyści w Radomsku oraz Pierzchalski Cycling Team. Głównym celem Klubu jest reprezentowanie miasta na imprezach sportowych, organizowanie treningów i imprez sportowych w Radomsku. Treningi biegowe odbywają się we wtorki o godz. 18.00 (start przy Banku Pekao, ul. Piastowska) oraz tzw. „wieczorne bieganie”: w czwartki o godz. 18.00 (start – parking przy siłowni Panaceum), w piątki o godz. 17.00 (start przy budynku I LO, ul. Armii Krajowej).

 

 

kLub Karate RANDORI

ul. Reymonta 62

97-500 Radomsko

tel. 503 828 706

 e-mail: klubrandori@gmail.com

 strona internetowa: www.karateradomsko.pl

 

 Prezes Zarządu: Michał Błach

 Klub zajmuje się upowszechnianiem wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych kultury fizycznej i sportu, a w szczególności dyscypliny karate kyokushinkai. Realizacja programu szkolenia sportowego odbywa się poprzez organizowanie i prowadzenie zajęć szkoleniowych, organizowanie obozów i zgrupowań szkoleniowych, organizowanie i udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego o zasięgu miejscowym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

 Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku, ul. Św. Jadwigi Królowej 20 wg następującego harmonogramu:

 wtorki: 16.30 - 17.30 – grupa początkująca, 17.30 - 19.00 – grupa zaawansowana,

 środy: 16.00 -17.00 – grupa zaawansowana, 17.00 – 18.00 – grupa początkująca,

 czwartki: 18.00 – 19.00 – grupa początkująca, 19.00 – 20.30 – grupa zaawansowana