Kluby sportowe (organizacje pozarządowe)

Infomacje dotyczące działających w Radomsku klubów sportowych (stowarzyszeń, uczniowskich klubów sportowych itp.):

Radomszczańska Szkoła Boksu NOKAUT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 23

97-500 Radomsko

Radomszczańska Szkołą Boksu NOKAUT prowadzi szkolenia sportowe dla dzieci i młodziezy oraz dorosłych z zakresie boksu. Treningi odbywaja się 3 x w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.00 - 20.00

Więcej na: Facebook fanpage

Akademia Karate KYOKUSHIN w Radomsku

Klub jest Stowarzyszeniem Sportowym posiadającym licencję Polskiego Związku Karate.

Prowadzi zajęcia karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz kadry zawodniczej.

Prezes Zarządu:  Jarosław Długołęcki, tel 505 964 604

Celem Klubu jest rozwój karate, czynny udział w życiu sportowym i kulturalnym, kształtowanie u członków Klubu postaw o wysokim poziomie moralnym oraz krzewienie kultury fizycznej.

Główne zajęcia odbywają się  (dwa, trzy razy w tygodniu) w Sali Sztuk Walki Powiatowej Hali Sportowej. (dodatkowo basen i sauna  raz w tygodniu w MOSiR). Wszelkie informacje na www.karate.radomsko.pl

aviata8@gmail.com

Klub Sportowy STAL

Celem Klubu jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu, o ile jest to możliwe we wszystkich dyscyplinach sportowych dla krzewienia rozwoju fizycznego i sportowego swoich członków oraz innych osób.

Za bardzo ważne Klub uznaje:

 • szkolenia sportowe dzieci i młodzieży,
 • organizowanie uczniom szkół oraz ich rodzicom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego,
 • organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkół oraz ich rodziców w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej,
 • planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów
 • kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości u uczniów i ich rodziców poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu,
 • prowadzenie działalności na rzecz prowadzenia zdrowego trybu życia przez osoby zagrożone uzależnieniem od alkoholu lub innych środków oraz ich rodziny.

Do osiągnięcia celu Klub zmierza poprzez systematyczne prowadzenie treningów i zapraw, urządzanie zawodów, turniejów, gier, zabaw sportowych, kursów, szkoleń, odczytów, pogadanek na tematy sportowe, wspólnych zgrupowań i wycieczek oraz utrzymanie obiektów sportowych w stanie zdolnym do użytkowania.

http://stalradomsko.futbolowo.pl

Klub sportowy TYTANI RADOMSKO

ul. Starowiejska 25/1

97-500 Radomsko

Zarząd Klubu:

Dawid Nowak - Prezes Zarządu, tel. 517-820-506

Bartosz Cieślik - Skarbnik, tel 508-062-005

Piotr Dobrowolski - Wiceprezes Zarządu

Błażej Cieślik - Wiceprezes Zarządu

Magdalena Skowron - Sekretarz

www.tytaniradomsko.cba.pl (wkrótce powstanie nowa strona o innej domenie)

https://www.facebook.com/tytani radomsko

tytani.radomsko@gmail.com

Klub sportowy organizuje:

 • zajęcia z zakresu sportów siłowych, wytrzymałościowych (głównie Crossfit) oraz sportów walki (głównie grappling i zapasy)
 • imprezy kulturalne i sportowe
 • współzawodnictwo sportowe oraz wyjazdy na zawody
 • szkolenia, konferencje, obozy sportowe oraz seminaria

Klub rozpoczął w grudniu 2014 r. regularne zajęcia sportowe w zakresie ogólnorozwojowych sportów siłowo-wytrzymałościowo-wydolnościowych w użytkowanym lokalu w Radomsku przy AL. Jana Pawła II 5.

W 2014 roku reprezentanci klubu zdobyli pięć miejsc na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych (w tym 3 x miejsce I oraz 2 x miejsce III). Czyni to klub jednym z najbardziej utytułowanych w Polsce .

MKS JUNAK

Międzyszkolny Klub Sportowy „Junak”

ul. Piłsudskiego 4

97-500 Radomsko

Prezes Zarządu: Zbigniew Krupski

W 2011 roku Klub realizuje, przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko w wysokości 15 000 zł, zadanie publiczne z zakresu kultury fizycznej i rekreacji pt. „Szkolenie sportowe zawodników i drużyn dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich oraz umożliwienie udziału we współzawodnictwie sportowym w piłce koszykowej”

MUKS Szóstka

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”

ul. Św. Jadwigi Królowej 20,

97-500 Radomsko

tel. 607 656 613

Strona internetowa Klubu

Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego 10-ka

ul. Kościuszki 3

tel. 604 608 251

Prezes: Sławomir Dziegieć

Z-ca Prezesa: Jarosław Oracz

Celem działalności klubu (określonym w statucie) jest rozwój, popularyzowanie, organizowanie oraz wspieranie wszelkich innych działań na rzecz strzelectwa wśród młodzieży i dorosłych w zakresie sportu wyczynowego i powszechnego, rekreacji fizycznej oraz obronności. Działamy głównie na terenie miasta Radomska i okręgu radomszczańskiego. Chcemy, aby jak największa liczba osób, a w szczególności młodzieży szkolnej, miała dostęp do tej przepięknej dyscypliny sportu. Umożliwiamy każdemu chętnemu spróbowanie swoich sił w strzelectwie sportowym i oferujemy możliwość systematycznych zajęć strzeleckich z broni klubowej lub własnej. Najważniejszym naszym zamierzeniem jest to, aby strzelectwo sportowe zaistniało trwale na mapie tej części województwa łódzkiego, stwarzając miłośnikom strzelectwa profesjonalne warunki do realizacji swoich zainteresowań.

www.10-strzel.org

klub10ds@poczta.onet.pl

Strona internetowa Klubu

Szkolny Związek Sportowy

Szkolny Związek Sportowy

ul. Piłsudskiego 22

97-500 Radomsko

Prezes: Ryszard Kucharski

Uczniowski Klub Sportowy DZIESIĄTKA

ul. Kornela Makuszyńskiego 25

97-500 Radomsko

tel. (44) 682 27 60

Prezes: Krzysztof Lasoń

Klub od 2010 roku realizuje przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko zadanie publiczne w zakresie szkoleń sportowych  dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce.

osiągnięcia sportowe [ODT 645 kB]

RKS UKS ZSP nr 1 Mechanik Radomsko

Radomszczański Kolektyw Sportowy Uczniowskiego Klubu Sportowego ZSP nr 1 Mechanik Radomsko

ul. Brzeźnicka 20

tel. (44) 682 21 56,

(44) 682 21 56

Godziny pracy biura: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30

Prezes RKS UKS Mechanik Radomsko: Robert Koniarski

UKS Mechanik prowadzi szkolenie sportowe w zakresie piłki nożnej dla grup młodzieżowych oraz reprezentuje miasto Radomsko w rozgrywkach piłki nożnej. W 2011 roku Klub realizuje, przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko w wysokości 80 000 zł., zadanie publiczne pt. „Szkolenie sportowe zawodników i drużyn dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich oraz umożliwienie udziału we współzawodnictwie sportowym w piłce nożnej”

www.radomsko.edu.pl

email: zsp1@radomsko.edu.pl

Uczniowski Klub Sportowy Młode Wilki

ul. M. Reja 81

97-500 Radomsko

Uczniowski Klub Sportowy RAP

ul. Św. J. Królowej 16/14

97-500 Radomsko

Uczniowski Klub Sportowy „RAP” Radomsko to kontynuacja pracy szkoleniowej jakiej poddawani są najmłodsi adepci piłki nożnej w Akademii RAP Radomsko. Młodzi sportowy uczestniczą w rozgrywkach pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Miejsce w UKS RAP Radomsko w sezonie 2014/2015 znajdą wszyscy chłopcy z rocznika 2003. Zajęcia odbywają się 3 x w tygodniu, na boisku ORLIK.

www.rap-radomsko.pl

Uczniowski Klub Sportowy WIKING

ul. Św. Jadwigi Królowej 20

97-500 Radomsko

Prezes: Tomasz Rogoziński

Klub od 2010 roku realizuje przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko zadanie publiczne w zakresie szkoleń sportowych  dzieci i młodzieży w pływaniu.

Uczniowski Miejski Ludowy Klub Sportowy "Radomsko"

ul. Kościuszki 3

tel. 502-770-233

Uczniowski Miejski Ludowy Klub Sportowy "Radomsko" prowadzi trzy sekcje:

 • Sekcja podnoszenia ciężarów,
 • Sekcja tenisa stołowego,
 • Sekcja siatkówki.

Sekcja Podnoszenia Ciężarów prowadzi szkolenia sportowe zawodników i drużyn oraz umożliwia im udział we współzawodnictwie sportowym w olimpijskiej dyscyplinie sportu - podnoszeniu ciężarów.

Zajęcia i treningi prowadzone są w obiekcie sportowym - na siłowni zlokalizowanej przy ul. Kościuszki 3 w Radomsku w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 16.30 - 19.00 przez cały rok.

W 2012 roku zawodnicy Klubu brali udział w 19 zawodach krajowych. 1-sza drużyna mężczyzn zajęła VII miejsce w I lidze państwowej w Polsce, II drużyna - II miejsce w Lidze Juniorów Województwa Łódzkiego. 11 zawodników uczestniczyło w finałach Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieży do lat 23 i Juniorów do lat 20. 3 brązowe medale zdobył Rafał Broś w Mistrzostwach Polski do lat 23 oraz 1 srebrny w rwaniu - Andrzej Tomczyk w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20.

logo UMLKS [JPG 62,1 kB]

osiągnięcia [PDF 4,50 MB]

Zapaśniczy Klub Sportowy

ul. Kościuszki 3

97-500 Radomsko

Prezes: Jacek Ślęzak

Klub od 2010 roku realizuje przy wsparciu finansowym z budżetu miasta Radomsko zadanie publiczne w zakresie szkoleń sportowych  dzieci i młodzieży w zapasach.