Konkursy "Jak wytresować smoga?" - rozstrzygnięte

16 grudnia 2019


finał.jpg

Dziś w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się Gala podsumowującą projekt „WYJŚCIE SMOGA – radomszczańscy pogromcy smoga robią dobrą atmosferę”. Projekt organizowany byłw ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Ogłoszono wyniki konkursów - plastycznego i konkursu na hasło.

Wydarzenie zostało poprzedzone spektaklem teatralnym dla podopiecznych radomszczańskich przedszkoli i szkół podstawowych pt. „Zelandia”. To bajka edukacyjna, którą zaprezentowali aktorzy Teatru Ekostudio w Opolu, w reżyserii Andrzeja Czerniaka.
Organizatorami konkursów byli prezydent Radomska i Młodzieżowa Rada Miasta.

W rozstrzygnięciu dwóch konkursów: plastycznego i na hasło „Jak wytresować smoga”, wzięli udział: prezydent Jarosław Ferenc, radny powiatu radomszczańskiego Fabian Zagórowicz oraz pomysłodawca projektu Kamil Bugdal.

W konkursie plastycznym uczestniczyły licznie zgromadzone na sali kinowej MDK-u przedszkolaki z radomszczańskich przedszkoli. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie. III miejsce zdobyła Julia Pierścińska z PP nr 4, II miejsce ex aequo – Oliwia Cichuta z PP nr 6 i Nikola Marciniak z PP nr 1, a zwyciężyła Aleksandra Mossur z PP nr 5.

W konkursie na hasło uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych. III miejsce zajęła Alicja Ciesielska (z PSP nr 10), II – Wiktoria Bracka (z PSP nr 2) i Aleksandra Szablewska (z PSP nr 7), a zwyciężyło hasło Igora Bulińskiego (z PSP nr 7) – „Smog w kominie, życie ginie!”.

Celem konkursu było propagowanie walki ze smogiem i walki o czyste powietrze.

Organizatorzy, dziękują wszystkim uczestnikom obu konkursów oraz sponsorom (Starostwu Powiatowemu w Radomsku, Nadleśnictwu Radomsko i Bankowi Spółdzielczemu ESBANK), dzięki którym laureaci i uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody.

Dla przypomnienia, w ramach projektu „Wyjście SMOGA...” wcześniej zrealizowane były: ekologiczne zajęcia przez edukację i zabawę w PSP nr 7, akcja rozdawania przez uczniów szkół podstawowych ponad 3 tys. zawieszek na drzwi oraz kamizelek odblaskowych na rajd rowerowy (czerwiec i wrzesień 2019 r.). Wszystkie wyżej wymienione działania zwracały uwagę radomszczanom, zarówno dzieciom jak i dorosłym, na bezwzględną konieczność zadbania o czyste powietrze.

 

Galeria