Konstruowali roboty sumo

9 lutego 2018


Warsztaty robotyki Lego Mindstorms EV3 organizowane przez Starter Radomsko cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci z terenu miasta. Początkowo zaplanowano dwa spotkania, jednak ze względu na dużą ilość chętnych przeprowadzono dodatkowe zajęcia, podczas których dzieci wykonały i zaprogramowały roboty biorące udział w walkach sumo.

- Uczymy dzieci programowania i konstruowania robotów. Prowadzone przez nas zajęcia rozwijają wyobraźnię poprzez budowę robotów z klocków lego, które uwielbiane są przez wszystkie dzieci – wyjaśnia prowadzący warsztaty Jacek Kozieł.

Poprzez zabawę dzieci uczyły się podstaw programowania. W prosty i intuicyjny sposób „nauczyły” roboty pełnienia określonych funkcji. Dziś młodzi konstruktorzy budowali robota sumo, którego zadaniem było wypchnąć swojego konkurenta poza ring. Do stworzenia androida wykorzystano gotowy zestaw, jednak każdy z uczestników mógł rozbudować go o wybrane przez siebie elementy, które miały za zadanie zwiększyć szansę na wygraną.

Jak zauważa Jacek Kozieł, elektronika i nowoczesne technologie towarzyszą nam na co dzień. Dobrze więc znać podstawowe zasady ich funkcjonowania a udział w warsztatach Lego Mindstorms EV3 z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia nowoczesnej elektroniki oraz zachęci dzieci do dalszego zdobywania wiedzy z zakresu programowania.

Galeria