Miasto i powiat współpracują jak nigdy dotąd

26 kwietnia 2016

KT


Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc i Starosta Powiatu Radomszczańskiego Andrzej Plutecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej omówili zakres wspólnych inwestycji drogowych w mieście zaplanowanych na ten rok.

W konferencji uczestniczyli także wicestarosta Robert Zakrzewski, wiceprezydent miasta Jacek Belka, Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Jacek Ciecióra.

- Współpraca pomiędzy miastem a powiatem rozwija się jak nigdy dotąd – podkreśla starosta Andrzej Plutecki.

- To, że miasto wyraziło chęć współpracy w realizacji inwestycji powiatowych na terenie miasta jest dla nas bardzo satysfakcjonujące. Przez lata mówiło się o braku współpracy. Dzisiejsze spotkanie jest wymownym przykładem, że współpraca została nawiązana i bardzo dobrze rokuje na przyszłość – zaznaczył przewodniczący Jacek Ciecióra.

Prezydent Jarosław Ferenc mówił o otwarciu nowego rozdziału we współpracy miasta i powiatu.

- W swoim programie wyborczym deklarowałem chęć współpracy z powiatem, ponieważ drogi powiatowe, które położone są w mięście wymagają interwencji prezydenta miasta. Prezydent jest gospodarzem miasta i ma on obowiązek myśleć także o drogach powiatowych znajdujących się w mięście ponieważ, przy tych drogach mieszkają obywatele Miasta Radomska. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy o tym, aby przeznaczyć 250 tys. złotych na przebudowę dróg powiatowych w mięście. Mam nadzieję, że tę decyzję poprą także radni miejscy. Dzięki temu Starostwo Powiatowe będzie mogło przebudować dłuższe odcinki dróg.

W kolejce do realizacji jest przebudowa ul. Targowej, która opiewa na kwotę 877 tys. złotych. Miasto na tę inwestycję ma przeznaczyć 100 tys. złotych.

Kolejne zadanie to przebudowa ulicy Sanickiej wraz z budową chodnika o wartości ponad 700 tys. złotych przy  czym miasto ma dołożyć 100 tys. złotych.

Na przebudowę czeka także odcinek ul. Piłsudskiego. Koszt jego przebudowy to kwota 250 tys. złotych przy wsparciu ze strony miasta kwotą 50 tys. złotych.

Nie bez przypadku konferencja odbyła się przy  skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej, Starowiejskiej, Armii Krajowej, ponieważ w tym roku zostanie sporządzona dokumentacja  techniczna na jego przebudowę w skrzyżowanie typu rondo. Tę inwestycję starostwo również ma wykonać we współpracy z miastem.

- Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i na tym skrzyżowaniu powstanie rondo, ponieważ z punktu widzenia komunikacji w mieście rondo jest w tym miejscu bardzo potrzebne – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Obecnie powiat na wykonanie dokumentacji technicznej przeznaczył 40 tys. złotych.

Ponadto na terenie miasta powstanie także chodnik, przy ul wyszyńskiego oraz dokumentacja na wykonanie ścieżki rowerowej przy ul Sucharskiego.

Na tym nie koniec, bowiem Starostwo Powiatowe w Radomsku przygotowuje się także do przebudowy ul. Jagiellońskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. Prezydent Jarosław Ferenc zadeklarował pomoc finansową w wysokości 600 tys. złotych z przeznaczeniem właśnie na tę inwestycję.

Miasto Radomsko natomiast  z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych z pomocą starostwa przygotowuje inwestycje: przebudowę ul. Stara Droga oraz św. Rozalii i Kraszewskiego.

Starostwo będzie także współfinansowało termomodernizację Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4  na którą już wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg.

Galeria