Mikrofon 2018: koncert laureatów

3 marca 2018


W sobotnie popołudnie 3 marca na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili laureaci Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2018” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomsko Jarosława Ferenca.

W tegorocznej edycji "Mikrofonu" wzięło udział blisko 90 osób. Konkursowe eliminacje trwały dwa dni. Młodzi wokaliści zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe (klasy: I – III, IV - VI VII i II - III gimnazjum i ponadgimnazjalne). Wokalne talenty oceniało jury w składzie: solistka Zespołu Pieśni i Tańca Mariola Sobala (przewodnicząca), Maciej Kowalczyk i Piotr Grabas.

Podczas sobotniego konkursu na widowni zasiedli rodzice, opiekunowie oraz instruktorzy laureatów konkursu. Nagrody najlepszym wokalistom wręczyli m.in. Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc i zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. I - III szkoły podstawowej
I miejsce - Marcel Burda GOK w Gidlach
III miejsce - Barbara Marek z PSP 2 w Radomsku
wyróżnienia - Miłosz Więcek z ZSP w Chrzanowicach, Milena Bąk z GOK w Kłomnicach

Kategoria kl. IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce - Laura Grabarczyk z GOK w Gidlach
II miejsce - Ksawery Bednarek z PSP 10 w Radomsku, Nikola Kardas z GOK w Gidlach
III miejsce - Oliwia Kopiec z PSP 7 w Radomsku
wyróżnienia - Karolina Rachwalik z SP w Kłomnicach, Joachim Łysakowski z PSP w Silniczce, Bartosz Bąk z GOK w Kłomnicach, Kinga Koniarska z Grupy "Wokalne Interpretacje" z MDK w Radomsku

Kategoria kl. VII szkoły podstawowej i kl. II i III gimnazjum
I miejsce - Alicja Soczyńska z Grupy "Wokalne Interpretacje" z MDK w Radomsku
II miejsce - Julia Walaszczyk z GOK w Gidlach
III miejsce - Katarzyna Utratna z GOK w Gidlach
wyróżnienia - Wiktoria Śliskowska vel Śliska z ZSP w Stobiecku Szlacheckim, Oliwia Czerwińska z PSP nr 13 w Bełchatowie, Barbara Moroń z PSP w Pławnie, Anna Łyszczarek z PSP w Przedborzu, Natalia Topczewska z ZSM w Częstochowie

Kategoria szkoły średnie
I miejsce - Weronika Nowak z GOKiS w Moszczenicy
II miejsce - Maria Markiewicz z GOK w Gidlach oraz Maria Rozpara z GOK w Kleszczowie

 

Publiczność podczas koncertu w wykonaniu laureatów usłyszała m.in.: „Mam tę moc”, „Ta melodia gra we mnie”, „Kochankowie z ulicy kamiennej” czy „Dziwny jest ten świat”.

Galeria