Najpiękniejsze arie operowe na początek roku

25 stycznia 2019


W czwartkowy wieczór 24 stycznia w Miejskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny, na który zaprosili:  Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora i Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc. Na scenie wystąpili soliści Polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadził znany artysta scen operowych Kazimierz Kowalski.

Zanim rozpoczął się koncert życzenia dla mieszkańców miasta i powiatu złożyli: starosta radomszczański Beata Pokora oraz prezydent Jarosław Ferenc.

W czasie koncertu publiczność wysłuchała wielu wspaniałych ,,operowych i operetkowych przebojów”, czyli najpopularniejszych fragmentów i arii z takich dzieł muzyki poważnej jak: m. in. ,,Straszny Dwór”, ,Halka”, „Carmen”, ,,Hrabina Marica”, ,,Księżniczka Czardasza”, ,,Skrzypek na dachu”. Repertuar koncertu nawiązywał do obchodzonego w 2019 Roku Stanisława Moniuszki, gdyż artyści wykonali trzy utwory skomponowane przez tego wybitnego twórcę polskiej opery narodowej.

Muzycy na zakończenie koncertu wykonali kolędy, a także utwór „Usta milczą, dusza śpiewa”, który zaśpiewali wraz z publicznością oraz władzami miasta i powiatu.

Galeria