Ogólnopolska Karta Seniora zawitała do Radomska

12 marca 2018


Za nami inauguracja programu „Ogólnopolskiej Karty Seniora”, do którego przystąpiło Miasto Radomsko. W uroczystości wzięli udział  m.in. seniorzy, którzy odebrali już  pierwsze karty uprawniające ich do zniżek na wybrane produkty i usługi oraz radomszczańscy przedsiębiorcy honorujący kartę seniora.

Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek oferowanych przez przedsiębiorców uczestniczących w inicjatywie. Powstała ona w ramach krajowego programu realizowanego przez krakowskie Stowarzyszenie MANKO. W 2018 roku do programu przystąpiło także Radomsko oraz lokalni przedsiębiorcy, między innymi dzięki aktywności organizacji senioralnych działających na terenie naszego miasta.

Wśród partnerów programu znajdują się m.in. uzdrowiska, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowotno-medyczne oraz kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie), akademie językowe, centra sportu, biura podróży, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, kwiaciarnie oraz wiele innych przedsiębiorstw. W program zaangażowało się ponad 1100 partnerów z całej Polski, a ich liczba wciąż wzrasta.

By uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora należy wypełnić wniosek, który dostępny jest w urzędzie miasta w pokoju numer 11. Aby otrzymać kartę należy też mieć przy sobie dowód osobisty, karta wydawana jest „od ręki”.

- Ogólnopolska Karta Seniora zacznie funkcjonować w Radomsku m.in. dzięki zaangażowaniu seniorów, za które bardzo Wam dziękuję. W Radomsku mieszka ponad 10 tysięcy seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Dzięki karcie będą mogli korzystać z usług przedsiębiorców z całego kraju, którzy uczestniczą w projekcie – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Miasto Radomsko oferuje darmową reklamę dla przedsiębiorców przyjaznych Seniorom, w zakładce na stronie internetowej miasta www.radomsko.pl/przedsiebiorca-przyjazny-seniorom. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Radomska, przystąpienie przez radomszczańskich przedsiębiorców do programu 60+ jest całkowicie bezpłatne.

Galeria