Orszak Trzech Króli

orszak2020_plakat2.jpg

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, organizowany w Radomsku po raz ósmy, w najbliższy poniedziałek 6 stycznia. Włączmy się do ogólnopolskiej akcji, obchodzonej pod hasłem  „Cuda, Cuda Ogłaszają”. 

W tym roku VIII Orszakowi Trzech Króli towarzyszą konkursy ogłoszone dla szkół i przedszkoli: konkurs plastyczny  pt. „Gwiazda Betlejemska”  dla przedszkolaków – ogłoszenie wyników nastąpi w dnia 6 stycznia 2020 r.  w Kościele św. Lamberta po mszy św. o godz. 11:30 oraz konkurs pt. „Najpiękniejsza Szkolna Choinka” dla szkół podstawowych – ogłoszenie wyników nastąpi w dnia 6 stycznia 2020 r.  w Kościele Królowej Polski na zakończenie orszaku ok godz. 13:30.

Orszak Trzech Króli to religijna i społeczna uroczystość nawiązująca do tradycji jasełek ulicznych. Polega na przemarszu  ulicami miasta, w ślad za Trzema Królami zdążającymi do stajenki, by powitać Nowo narodzone  Boże Dziecię. Członkami królewskiego orszaku są dzieci, młodzież  i dorośli, tworzący grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek. Celem orszaku jest pielęgnowanie i szerzenie wartości prorodzinnych  i wspólnotowych,  budzenie poczucia więzi z miastem i uczczenie Święta Objawienia Pańskiego. Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Trzej Królowie reprezentują trzy kontynenty: Europę –  Król Melchior (kolor czerwony), Azję – Król Kacper ( kolor zielony), Afrykę –  Król Baltazar (kolor niebieski). Każdy Król ma swoje wojsko i świtę w szatach w odpowiednim kolorze, złożoną z uczniów oraz przedstawicieli radomszczańskich instytucji i grup społecznych. Zapraszamy również  wszystkich mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkich uczestników zachęcamy   do zaopatrzenia się w rekwizyty charakterystyczne dla epoki.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku,  Parafia św. Lamberta oraz Urząd  Miasta Radomsko.   

Wraz z innymi miastami w Polsce i zagranicą będziemy wspólnie kolędować na ulicach naszego miasta. Elementem łączącym wszystkie orszaki będą korony królewskie, chorągwie i śpiewniki

Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc i organizatorzy
serdecznie zapraszają wszystkich radomszczan do wzięcia udziału w Orszaku.

VIII Radomszczański Orszak Trzech Króli przejdzie z Kolegiaty św. Lamberta ulicami miasta:
 Plac 3-go Maja,  Krakowską,  Piastowską,  do Kościoła Królowej Polski
 w poniedziałek,  6 stycznia 2020 r.Galeria