Piknik integracyjno-patriotyczny na Kowalowcu

23 czerwca 2018


Dziś w dzielnicy Kowalowiec odbył się piknik integracyjno-patriotyczny w ramach projektu „Podaj cegłę, budujemy wspólnotę”, który uzyskał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wydarzenie nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na placu parafialnym kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa mimo kapryśnej pogody zebrali się mieszkańcy dzielnicy Kowalowiec i nie tylko. Piknik odwiedzili także prezydent Radomska Jarosław Ferenc i wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.
Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się: fotobudka, grill, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, pogadanka i quiz historyczny, a także konkurs na najlepsze przebranie. Można było także obejrzeć zabytkowy samochód z 1916 roku. Piknikowi towarzyszył występ Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej. Wydarzenie odbywało się w klimacie lat 20-tych i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzisiejszy piknik to nie jedyne działanie w ramach projektu „Podaj cegłę, budujemy wspólnotę”.
- Poza piknikiem są warsztaty kulinarne i rękodzieła. Będzie także wspólne wyjście do kina. Wszystko po to, aby naszą dzielnicę integrować. Chcemy, żeby nasza wspólnota potrafiła się dobrze bawić i współdziałać. Ponadto planujemy powołanie dwóch organizacji Koła Gospodyń Radomszczańskich i Ogniska Wolontarystycznego – wyjaśnia autorka projektu Kinga Rudaś.

Galeria