Podsumowanie sezonu ligowego tenisa stołowego

15 kwietnia 2019


W dniach 13-14 kwietnia ostatnie mecze ligowe rozegrały drużyny UMLKS Radomsko w II Lidze kobiet i III Lidze mężczyzn w tenisie stołowym.

W wyjazdowych spotkaniach w Makowie nasze drużyny poniosły porażki: kobiety z UKS Fungis 3:7 , a panowie 0:10. Z kolei w radomszczańskiej Hali MOSiR-u nasze panie zremisowały z GUKS Gorzkowice 5:5. W spotkaniach tych punkty dla UMLKS zdobyły: Patrycja Mazurek - 4, Aleksandra Niemiec - 2 oraz Dominika Pluta i Kinga Więcławska po 1 pkt.
 
- W krótkim podsumowaniu ligowego sezonu muszę stwierdzić, że przedsezonowe założenia zostały osiągnięte, bowiem naszym celem było utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Z pewnością jednak jest niedosyt, bo w II lidze pań zajęliśmy 6. miejsce, a mogło być o wiele lepiej. Gdyby we wszystkich spotkaniach mogła zagrać nasza najlepsza zawodniczka - Patrycja Mazurek, która w lidze poniosła tylko dwie porażki i  jest najwyżej sklasyfikowaną naszą zawodniczką. Cieszą punkty zdobyte przez młodą Kingę Więcławską, która w kilku spotkaniach zagrała naprawdę bardzo dobrze. W III lidze męskiej też mieliśmy pecha. W kilku spotkaniach nie grali Ireneusz Grodek i Tomasz Stępień, co spowodowało, że jednego punktu zabrakło nam do awansu do pierwszej  szóstki - dałoby nam to szanse na grę o awans do II ligi! Ostatecznie uplasowaliśmy się na 8. miejscu, ale warto podkreślić, że daliśmy szansę gry w lidze aż dziesięciu zawodnikom. W ostatnim spotkaniu zagrali wyłącznie rezerwowi, zawodnicy z V ligi, którym dałem szansę pokazania się w III lidze. Warto podkreślić, że nasz zespół rezerw wygrał swoją grupę w V lidze i w maju zagra w barażu o awans do IV ligi. Teraz do połowy czerwca czekają nas gry w Mistrzostwach Polski kadetek oraz zawodach mistrzowskich w kat. żaków, a także w Mistrzostwach zrzeszenia LZS we wszystkich kategoriach wiekowych - trener Jacek Kawka

Galeria