Podwieczorek z... Adrianną Biedrzyńską

24 maja 2019

18.00


Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek z… prowadzone przez redaktora Leszka Bonara. Z okazji Dnia Matki z radomszczanami spotka się znana aktorka Adrianna Biedrzyńska. Artystka nie tylko opowie o swojej pracy, ale również zaśpiewa dobrze znane przeboje.

Adrianna Biedrzyńska jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną oraz piosenkarką. W teatrze zadebiutowała jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki na deskach Teatru Studyjnego 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Po raz pierwszy przed kamerą Biedrzyńska pojawiła się w epizodycznej roli w filmie Co dzień bliżej nieba. Potem zagrała w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Ankę w Dekalogu (reż. Krzysztof Kieślowski), Dorotę Waltz w Lepiej być piękną i bogatą (reż. Filip Bajon), Ewę Wiśniewską w Pajęczarkach (reż. B. Sass), Ewę Góralczyk w serialu Fitness Club (reż. Paweł Karpiński), Zuzę w sitcomie Buła i spóła (reż. Krzysztof Jaroszyński). Pojawiała się także w produkcjach zagranicznych. Ostatnio występuje w dużej roli Barwach szczęścia, serialu emitowanym w TVP2.

Biedrzyńska działa też w Teatrze Telewizji, m.in. zagrała w monodramie Broadway, mój Broadway (reż. Tomasz Wiszniewski), a także w Żegnaj, laleczko na podstawie powieści Raymonda Chandlera (reż. Laco Adamik) i w Wiosennych wodach (reż. Andrzej Maj).

Biedrzyńska współpracowała z kabaretem Tey, Pawłem Dłużewskim, działała też w Babskim Kabarecie. Próbuje swych sił także jako piosenkarka. Koncertuje w USA, Kanadzie, Australii.

Wydarzenie odbędzie się 24 maja o godz. 18:00.

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż / 25 zł – w dniu spotkania.