Radomsko miastem przyszłości

14 lutego 2017


Radomsko znalazło się na pierwszym miejscu w najnowszym rankingu Financial Times, dotyczącym najbardziej efektywnych kosztowo miast.

W 2015/2016 Radomsko uplasowało się na trzeciej pozycji wśród 10 miast w Polsce o podobnej wielkości.  Teraz zdobyło awans.
Bardzo nas ten awans cieszy. Wyprzedziliśmy m.in. naszego bliskiego sąsiada, czyli Piotrków Trybunalski – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Financial Times badał również, w których miastach są najlepsze perspektywy do inwestowania. W tym rankingu Radomsko pojawiło się w pierwszej piętnastce.

Nigdy wcześniej nie byliśmy w pierwszej piętnastce. Należy zauważyć, że w rankingu tym zwyciężył Wrocław, który jest ogromnym i bardzo nowoczesnym miastem. Tym bardziej cieszy obecność Radomska w pierwszej piętnastce – podkreśla Jarosław Wojdełko kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji. - Ranking jest prowadzony przez FDI, który prowadzi rankingi na całym świecie. Zajmuje się badaniem miast w zakresie inwestowania bezpośredniego czyli nie chodzi o przepływ kapitału, a o realne możliwości inwestowania. Na jesieni ubiegłego roku braliśmy udział w ankiecie, gdzie doceniono działania, szczególnie Centrum Nowoczesnych Inwestycji. Podstawowym filarem były działania wokół ŁSSE, ale także działania projektu Radomsko Mebluje oraz startupy czyli rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości – dodaje.