Radomszczanie wspólnie czytali ulubione fragmenty "Quo vadis"

5 września 2016


W minioną sobotę po raz czwarty Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła radomszczan do Narodowego Czytania. Tym razem była to powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Wspólne czytanie rozpoczęło widowisko teatralne przygotowane przez aktorów Teatru „Źródło” oraz uczniów PSP 5, PSP 9, ZSG 3, ZSG 4, ZSEE i II LO, którzy wcielili się w postaci bohaterów powieści Sienkiewicza. Po spektaklu rozpoczęło się wspólne czytanie ulubionych fragmentów „Quo vadis”, które zainaugurowali: Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Maciejewski. Czytali także przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych, a także radomszczańska młodzież.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano warsztaty plastyczne oraz słodki poczęstunek.

- Tak mało jest dzisiaj okazji do czytania książek, szczególnie takich, jak powieści Henryka Sienkiewicza oraz innych wspaniałych polskich pisarzy. Dlatego warto choć raz w roku wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie, by wspólnie z ludźmi z całej Polski czytać największe dzieła polskiej literatury. Zapraszam już teraz na kolejne Narodowe Czytanie – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria