Seniorzy na Olimpiadzie

29 września 2018


Siedem seniorskich drużyn zmierzyło się dziś podczas Olimpiady Seniora „Zdrowy senior”, która odbyła się na sali gimnastycznej w PSP nr 7. Zawody zostały zorganizowane przez Fundację „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

To już piata edycja wydarzenia, a jego celem jest popularyzacja kultury fizycznej wśród seniorów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja seniorów. W Olimpiadzie wzięło udział siedem drużyn reprezentujących uniwersytety trzeciego wieku w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Uniejowie oraz Koziegłowach.

Gościem zawodów był prezydent Jarosław Ferenc, który podczas otwarcia Olimpiady życzył drużynom dobrej zabawy oraz jak najlepszych wyników.

Seniorzy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in.: wyścigu z woreczkiem na głowie, zawodach łuczniczych oraz rzucie do celu.

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (grupa nr 1). Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego, a na trzecim drużyna z Uniejowa. Czwarte miejsce zdobyła grupa 1 Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku przy SAN, piąte miejsce przypadło grupie nr 2 z Koziegłów, szóste drużynie RUTW „Wiem więcej”, a siódme grupie nr 2 RUTW SAN.

Wręczenia nagród oraz dekoracji zawodników pamiątkowymi medalami dokonał prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria