Teatralna integracja w MDK

3 grudnia 2018


W Miejskim Domu Kultury odbyła się XXI edycja Teatralnych Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Na scenie w sali widowiskowej MDK wspólne przedstawienia zaprezentowały osoby niepełnosprawne i zdrowe, pokazując, że nie ma między nimi żadnych różnic.

- Dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, z tej okazji również w Radomsku uroczyście obchodzimy to święto. Spotkania służą integracji, bardzo dobrze się sprawdzają, co widać na scenie podczas przedstawień. Spektakle są na bardzo wysokim poziomie i świetnie spełniają swoją rolę – mówił podczas inauguracji wydarzenia Janusz Plewiński. Była to też okazja do złożenia życzeń wszelkiej pomyślności oraz szczęścia nie tylko dla osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie od lat cieszy się popularnością wśród wielu radomszczan. Sala Miejskiego Domu Kultury wypełniona była aż po brzegi, a każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczności. Teatralnym Radomszczańskim Spotkaniom Integracyjnym towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy.


Na scenie przedstawiono spektakle:

- KOPCIUSZEK w wykonaniu Grupy Teatralnej ROSZADA z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku

- DLA NIEPODLEGŁEJ w wykonaniu Baśniowego Teatrzyku ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku

- SCENICZNA INTERPRETACJA WIERSZA INTEGRACJA w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku

- JAK NA LUDOWO TO TYLKO PO GÓRALSKU, CZYLI MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ W ZAKOPANEM w wykonaniu Grupy Teatralnej MICHALINKI z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie

 

Galeria