Ulica Reymonta zyska nowe oblicze

11 kwietnia 2019


Niebawem rozpocznie się wyczekiwana przez radomszczan gruntowna przebudowa ulicy Reymonta na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego, dzięki której centrum miasta stanie się nowoczesne, przyjazne i otwarte. 11 kwietnia w Urzędzie Miasta Radomska podpisano umowę na realizację inwestycji, której wykonawcą będzie firma DROG-BUD.

Celem zmian wprowadzanych na ul. Reymonta jest stworzenie dla mieszkańców przyjaznej, otwartej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej, poprawa wizerunku miasta oraz  wprowadzenie udogodnień w postaci ławek i stojaków na rowery. Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 zł.

Przebudowa obejmuje odcinek od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego. W jej zakres wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie  zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej nowy, szeroki chodnik pozwoli stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowywana do zmiennych  potrzeb mieszkańców, np. wykorzystywana jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych. Po obu stronach drogi powstanie również szpaler drzew nasadzonych w gruncie.

W okolicy Domu Rzemiosła powstanie, otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Dodatkowo na całej ulicy zlokalizowane będą elementy małej architektury, jak ławki, kosze czy donice do nasadzeń jednorocznych roślin ozdobnych.

Wykonane zostanie nowe, wysokie oświetlenie ledowe. Dodatkowe oświetlenie punktowe zlokalizowane w nawierzchni chodnika wyeksponuje elementy małej architektury. Ulica zyska również nowy kolektor kanalizacji deszczowej. Wymieniony zostanie istniejący wodociąg oraz uszczelniony kanał kanalizacji sanitarnej.

Galeria