Upamiętniono legendę Solidarności

4 czerwca 2019


Z okazji 30 rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego oficjalnie otwarto wystawę pt. „Anna Walentynowicz – Legenda Solidarności 1929-2010”.

Nową ekspozycję z planszami poświęconymi życiu i działalności Anny Walentynowicz ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej  z Gdańska można oglądać w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia 2019 roku.

- Szczególnie ważne jest to, że wystawę możemy oglądać w roku, który ogłoszono rokiem Anny Walentynowicz. Jestem przekonana, że wystawa spotka się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy pamiętają tamte dni, a dla młodzieży będzie cenną lekcją historii – mówiła podczas otwarcia wystawy wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Po wernisażu w Galerii Muzeum odbył się wykład dr Izabeli Szumlas – Majzner pt. „Nie rewolwer i kosy, lecz kartka wyborcza i głosy”. Dodatkowo, w ramach upamiętnienia wydarzeń 4 czerwca 1989 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej czynna jest wystawa książek „Droga do wolności - 4 czerwca 1989".

Galeria