W PSP nr 7 powstaje ekopracownia pod chmurką

9 kwietnia 2019


Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 powstaje punkt dydaktyczny „Ogród siedmiu zmysłów”. Oficjalne otwarcie pracowni zaplanowano na czerwiec 2019 roku. Obiekt będzie wykorzystywany do organizacji plenerowych lekcji m.in. z przyrody, biologii czy plastyki.

Koszt zadania wynosi blisko 70 tysięcy złotych. 49.231 złotych i 90 groszy pochodzi z dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narożna część ogrodu będzie głównym elementem punktu dydaktycznego. Znajdzie się tu przestronna, drewniana wiata z ławami i stołami przeznaczona do prowadzenia zajęć plenerowych z biologii, dotyczących np. rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów, pospolitych gatunków roślin naczyniowych, obserwacji organizmów i ich roli w przyrodzie. Ściany wiaty będą porastały powojniki, dzięki którym uczniowie poznają budowę kwiatu. W pobliżu zostaną posadzone formowane drzewa akacji (rośliny miododajnej) oraz drzewa i krzewy ozdobne o barwnych i różnokształtnych liściach (krzewuszka, rododendrony, tawuły, azalie, brzozy odmiany pendula, pęcherznica).

W pobliżu wiaty znajdzie się ścieżka sensoryczna z nasadzeniami umożliwiającymi wielozmysłowe odbieranie przyrody, prowadzenie zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Wśród roślin znajdzie się grupa krzewów i bylin wabiących owady (budleja Dawida, jaśminowiec, hortensje, krzewuszki, lawenda, bergenia, floksy),  przy których stanie sztuczny ul i domki dla owadów. Uczniowie poznają życie społeczne pszczół, rolę motyli i trzmieli w zapylaniu kwiatów, natomiast Tablice dydaktyczne „Świat pszczół”, „Świat motyli” pozwolą im samodzielnie zdobywać wiedzę z tego zakresu.

Galeria