wernisaż obrazów z VII MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU MALARSKIEGO Z CYKLU ZNANE – NIEZNANE ZAŁĘCZE WIELKIE 2017

9 listopada 2018

18:00


Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków zapraszają na wernisaż obrazów z VII MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU MALARSKIEGO Z CYKLU ZNANE – NIEZNANE ZAŁĘCZE WIELKIE 2017.

Plenerowo w Załęczu Wielkim nad Wartą.
Członkowie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów, Plastyków wybrali na kolejny plener urokliwy, zaczarowany zaułek w Załęczu Wielkim nad niesłychanie malowniczą rzeką Wartą. Pogoda jak na połowę września kapryśna – jesień wygrała z końcem lata. Nie skąpi deszczu, powściągliwie operuje słońcem, niemniej jest ciepło. Przyroda zaś serwuje swój wspaniały i niepowtarzalny spektakl – to taniec liści na wietrze przy akompaniamencie szumiącej Warty i ptasich solówek. Wszystko w scenografii tajemniczego lasu pachnącego grzybami i mchem. Te przepiękne okoliczności przyrody skłaniają do twórczej pracy, z której spontanicznie i metodycznie wyłaniają się obrazy efekty nowych wrażeń i wczorajszych refleksji. Teraz przelane na płótno i papier będą prezentowane na kolejnym naszym wernisażu Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Znane/Nieznane”. Stało się…i niech trwa dalej…


Plenerowali : Jolanta Opolska, Jacek Kośmiński, Grażyna Grabowska, Juliusz Marweg, Monika Ślósarczyk, Bohumir Bob Hochman, Iwona Perła Perlińska, Jacek Frąckiewicz, Liliana Lilu Batory, Anna Yurchenko, Henryk Trojan i Bogusław Maria Piasecki.

9 listopada 2018 r. (piątek)
godz. 18.00,
Galeria Muzeum,
ul. Narutowicza 1

Źródło: Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku