XI Festiwal Puls Literatury „NIE/PODLEGŁOŚĆ AWANGARDY”

17 listopada 2017


Przed nami VII regionalna edycja Festiwalu Puls Literatury, który odbędzie się już 17 listopada 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Tegoroczne hasło to „NIE/PODLEGŁOŚĆ AWANGARDY”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od rana nie zabraknie propozycji dla dzieci, a dorosłych miłośników literatury zapraszamy na godz. 18.00.

 

Puls Literatury dla dzieci

Podczas trwania festiwalu o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku najmłodsi czytelnicy będą mogli się spotkać się z Joanną Wachowiak, doktorem nauk humanistycznych, wykładowczynią uniwersytecką, autorką książek dla dzieci, która zadebiutowała w 2013 roku tytułem "Opowiastki dla małych uszu". Nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren za pozycję „Baba Blaga”, o której mówi się, że zawiera ogromne pokłady humoru i optymizmu oraz posiada niezwykłą lekkość języka.

Więcej: http://blog.joannawachowiak.com/

Puls Literatury dla dorosłych

O godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece w Radomsku nastąpi uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy Krystyny Kwiatkowskiej i wręczenie nagród laureatom. Rozstrzygnięciu konkursu będzie towarzyszył koncert Agnieszki Greinert "Czekam na jutro" oraz spotkanie autorskie z Grzegorzem Gajkiem, pisarzem, autorem science fiction, fantasy i horrorów, z wykształcenia kulturoznawcą, z zamiłowania fanem Tolkiena, Lema i Lovecrafta, które poprowadzi Witold Jabłoński, dziennikarz, pisarz, recenzent i tłumacz literatury rosyjskojęzycznej.