„Zapach moich miejsc” – wernisaż wystawy Justyny Tarnackiej

6 kwietnia 2018


Za nami wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Justyny Tarnackiej pt. „Zapach moich miejsc”, który odbył się w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Wśród zdjęć można zobaczyć interesujące zakątki nie tylko polskich miast. Nie zabrakło też prac prezentujących Radomsko.

Jak wyjaśnia autorka prezentowanych w muzeum prac fotograficznych, przygotowanie wystawy było dla niej dużym wyzwaniem, a proces jej tworzenia trwał długie lata. - Jest to dla mnie bardzo ważna chwila. Dzień wernisażu jest niezwykle ważny dla każdego artysty. Wystaw nie robi się na co dzień, pracuje się nad nią bardzo długo. Nad swoją pracowałam 6 lat. Zanim dotarłam do tego, co możecie dzisiaj zobaczyć, musiałam się sporo nauczyć i jeszcze długa droga przede mną – zauważyła Justyna Tarnacka, dodając że wystawione prace przedstawiają architekturę takich miast jak Warszawa, Łódź, Gdańsk, Malbork, Londyn oraz Radomsko.

- Są to bardzo ciekawe zdjęcia. To, co przedstawiła Justyna, jest zachowaniem historii. Tych miejsc kiedyś może już nie być, ale zostały uwiecznione na pięknych zdjęciach. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia wystawa, a kolejne będą równie wspaniałe, jak ta dzisiejsza – mówił podczas otwarcia wystawy prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria