Złoty puchar dla Klubu Karate „RANDORI”

9 kwietnia 2018


W sobotę 7 kwietnia w Kobierzycach zawodnicy z radomszczańskiego Klubu Karate „Randori” pod opieką sensei Michała Błacha wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Shinkyokushinkai Kobierzyce Cup 2018.

Do turnieju przystąpiło blisko pół tysiąca czołowych karateków z Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Niemiec, Bośni i Hercegowiny. Radomszczanie stanęli do walk o podium w konkurencji KUMITE.

W kategorii startujących dziewcząt tj. Agaty Sobieraj oraz Natalii Dudek do rywalizacji przystąpiło aż 17 zawodniczek. Postawa Agaty pozwoliła jej zając miejsce tuż za podium, pokonując m.in. rywalkę z Białorusi. Natomiast Natalia Dudek, po wygraniu wszystkich walk - z czego 3 przez przed czasem - zdobyła I miejsce w swojej kategorii.

W kategorii chłopców, również mocno obsadzonej przez konkurentów, na uwagę zasługuje postawa Kuby Jarosza, który po świetnej walce dotarł do 1/8 finału. Udział w tak prestiżowym turnieju - jak mówi sensei Michał Błach - był idealnym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Galeria