100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża

10 grudnia 2019


Za nami Gala Wolontariatu połączona z 100. rocznicą działalności PCK, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Uroczystość była doskonałą okazją do podsumowania działalności radomszczańskiego PCK oraz wręczenia medali, wyróżnień i podziękowań członkom i sympatykom organizacji.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku od lat prowadzi szereg akcji prospołecznych oraz skupia wielu wolontariuszy, chcących swoim działaniem pomagać osobom w potrzebie. Jak co roku podczas uroczystej  gali prezes radomszczańskiego oddziału PCK Małgorzata Lewandowska opowiedziała o akcjach prowadzonych przez wolontariuszy w 2019 roku oraz podziękowała wszystkim zaangażowanym w życie organizacji, a następnie wręczono przyznane przez PCK medale, wyróżnienia i nagrody w konkursach.

Wśród wyróżnionych znalazł się również Urząd Miasta Radomska, pamiątkowy medal z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie PCK odebrał prezydent Jarosław Ferenc.

- Ofiarność na rzecz innych, wysiłek i poświęcenie, powodowane potrzebą serca, bezinteresownością, przepełnione optymizmem i wiarą, że szczytne idee Czerwonego Krzyża mają sens – budzą mój szacunek i uznanie. Dziękuję za propagowanie tych idei. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życzę dalszych sukcesów w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, niegasnącego zapału i pomyślności w podejmowaniu kolejnych działań na rzecz niesienia pomocy potrzebującym, ale także edukowania społeczeństwa w szerokim zakresie Państwa działalności – pisał w liście gratulacyjnym do PCK Radomsko prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria