18 Jubileusz Teatru Źródło

30 września 2017


Teatr Źródło wszedł w dorosłość, bowiem obchodzi 18-lecie swojego istnienia. Huczne urodziny teatru odbyły się dziś w Miejskim Domu Kultury.

Wyjątkowe urodziny Teatru Źródło były okazją do wspomnień, a te pełne są spektakli, odegranych ról oraz młodych aktorów, którzy przez lata przewinęli się przez Teatr. Wielu z nich wciąż powraca do Źródła.

- Fenomen Teatru Źródło polega na tym, że młodzi ludzie, którzy do nas dołączyli kończą szkołę, idą do liceum i wracają do nas. Potem idą na studia, następnie wracają do teatru, zaczynają pracę i znów wracają. Tak trwamy już 18 lat – mówi założycielka i reżyser Teatru Źródło Danuta Zawadzka.

Teatr Źródło od lat przygotowuje spektakle, imprezy kulturalne i okolicznościowe. Towarzyszy radomszczanom m.in. podczas najważniejszych uroczystości i świąt. Niezapomnianymi spektaklami Teatru Źródło są chociażby: „Przed sklepem Jubilera”, „Pan Tadeusz”, „Do winy się nie poczuwam” czy „Misterium Życia i Śmierci Jezusa z Nazaretu”. Ponadto grupa zrealizowała autorski projekt pierwszej radomszczańskiej telenoweli teatralnej „U źródła Radomki".

Podczas jubileuszu nie zabrakło życzeń od przybyłych gości oraz urodzinowego tortu.