2 marca rusza przebudowa ul. Brzeźnickiej. Będą utrudnienia w ruchu

28 lutego 2018


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi informuje, że najbliższy piątek 2 marca w Radomsku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W związku z tym zamknięty zostanie odcinek ulicy Brzeźnickiej od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Krakowską (przejazd Krakowską na ciągu północ – południe będzie zachowany). Pierwszy etap prac będzie polegał na wybudowaniu ronda u zbiegu  Brzeźnickiej i Piłsudskiego, a także remontu zamkniętego odcinka ulicy. Przed rozpoczęciem właściwych prac związanych z budową skrzyżowania musi powstać kanał odwadniający o średnicy 1000 mm (w tym przypadku inwestorem jest miasto), a wszelkie podziemne kolizje usunięte. 

Po zakończeniu tego etapu robót, których czas szacowany jest na 3 miesiące, zamknięte do przebudowy będzie skrzyżowanie Krakowska – Brzeźnicka i odcinek ul. Piastowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Fabianiego. W tym przypadku prace ściśle uzależnione będą od pogody, ze względu na to, że konieczna będzie przebudowa ciepłociągu, ogrzewającego znaczną liczbę mieszkań w Radomsku. Jeśli nie wystąpią żadne przeszkody, to te prace także powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. Należy podkreślić, że w tym czasie mieszkańcy będą już mogli korzystać z nowego ronda, co zapewni komunikację w centrum miast na osi północ południe.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Od najbliższego piątku na ulicach miasta pojawi się kilkanaście dużych żółtych tablic informujących o wprowadzanych objazdach. Należy je uważnie czytać i bezwzględnie się do nich stosować. Ze względu na to, że prace prowadzone będą w ścisłym centrum miasta, projekt tymczasowej organizacji ruchu został opracowany w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwości spowodowane remontem.