25 pytań o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim

8 kwietnia 2019


05 kwietnia br. na sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku odbył się finał 14 edycji „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań o profilu regionalnym. Tematem przewodnim konkursu była postać gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” oraz założonej przez niego organizacji zbrojnej - Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Przewodniczącym Komisji był gość honorowy kpt. Michał Ciesielski, prezes radomszczańskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który po zakończeniu testu chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania. Komisja Konkursowa przyznała:

    I miejsce dla Nity Sebastiana (Technikum Mechaniczno-Budowlane w Radomsku)
    II miejsce dla Kowalczyk Kariny (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku)
    III miejsce dla Frysia Karola (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku)

Wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni: za miejsce I tabletem marki Huawei, za miejsce II dyskiem przenośnym Toshiba oraz myszą bezprzewodową Logitech, a za miejsce III słuchawkami nausznymi JBL. Niezależnie od tego wszyscy uczestnicy otrzymali wydawnictwa historyczne i drobne gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Radomska.

Galeria