3,5 miliona z ministerstwa. Dodatkowe pieniądze na budowę basenu

10 września 2019


Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 3,5 miliona złotych dofinansowania na budowę kompleksu basenów przy ulicy św. Jadwigi Królowej.

- Z ogromną przyjemnością pragnę powiedzieć, że Miasto Radomsko otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 3,5 miliona złotych na budowę nowego kompleksu basenów - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Podkreślił, że jest to jedno z największych dofinansowań na tego typu obiekty sportowe, które w tym roku zostały przyznane przez ministerstwo. - Dziękuję prezydentowi za profesjonalne przygotowanie wniosku o dotację oraz za bardzo dobrą współpracę – dodał wojewoda.

Otrzymana dotacja to kolejne wsparcie na budowę basenu z zewnętrznych źródeł. Wcześniej miasto otrzymało środki unijne w wysokości 7,2 miliona złotych. – Osobiste wsparcie i zaangażowanie wicewojewody spowodowało, że dofinansowanie tej inwestycji wzrosło z 22 do 30 procent. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich radomszczan, ponieważ przyznane środki odciążą budżet miasta, a zwolnione pieniądze będzie można przeznaczyć na inne inwestycje – dodał prezydent Jarosław Ferenc. O kolejne zewnętrzne środki finansowe na realizację tej inwestycji miasto będzie wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przypomnijmy, w skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).