5,3 miliona złotych dla Radomska

24 czerwca 2020


Miasto Radomsko otrzyma 5 milionów 300 tysięcy złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych działającego w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0. Symboliczny bon Prezydentowi Jarosławowi Ferencowi wręczyła Poseł Anna Milczanowska.

- Środki finansowe, które otrzymamy od rządu na pewno się przydadzą. Jako miasto bardzo dużo inwestujemy, mamy szereg projektów w trakcie realizacji i konkretne plany na przyszłość. Trudna sytuacja związana z pandemią spowodowała zmniejszenie wpływów do budżetu. Mając tego rodzaju wsparcie, proces inwestycyjny w Radomsku będzie trwał wpływając pozytywnie na komfort życia mieszkańców, za co serdecznie dziękuję – mówił podczas spotkania Prezydent Jarosław Ferenc.

Kwota wsparcia zależała m.in. od ilości prowadzonych inwestycji, liczby mieszkańców czy gęstości zaludnienia. - Miasto Radomsko bardzo dużo inwestuje, co miało wpływ na kwotę przyznanego grantu. Cieszę się, że ponad 5 milionów złotych zasili miejski budżet. Wnioski będzie można składać w sierpniu, a we wrześniu pieniądze będą mogły być już na koncie miasta – mówi Poseł Anna Milczanowska.

Jak wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc, część  dodatkowych środków zostanie wykorzystana jako wkład własny do inwestycji realizowanych przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych, takich jak przebudowa ulicy Św. Rozalii i Piłsudskiego oraz budowy nowego basenu. Miasto przygotowuje się też do kolejnych dużych inwestycji - przebudowy ulicy Stara Droga oraz Dobrej. W dalszej kolejności składane będą wnioski na przebudowę ulicy Żeromskiego i Sienkiewicza.

Galeria