80 lat PSP nr 7

10 stycznia 2020


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Romualda Traugutta podsumowuje obchody 80-lecia szkoły. Ponad dwugodzinne uroczystości jubileuszowe odbyły się 10 stycznia o godz. 13 w, jak mówią organizatorzy, "budynku szanownej jubilatki".

Na zaproszenie dyrektora Radosława Bartnika, grona pedagogicznego i społeczności szkolnej odpowiedzieli absolwenci, byli dyrektorzy placówki, byli pracownicy, dyrektorzy radomszczańskich szkół, ale również prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, naczelnik wydziału edukacji UM Małgorzata Krupska, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski oraz kilku innych reprezentantów Rady.
Przez cały rok 2019 trwały w szkole, która oficjalnie otwarta została w styczniu 1939 roku, obchody jubileuszowe, na które składały się m.in.: gra terenowa, konkursy multimedialne o patronie i historii szkoły, spotkanie z seniorami oraz konkurs na laurkę urodzinową dla szkoły.
W czasie uroczystości, prócz oczywiście życzeń, kwiatów, podziękowań i przemówień, odbyły się również występy artystyczne w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły, w tym przedstawienie o początkowych losach szkoły z pieczołowicie przygotowaną scenografią.

Galeria