95 lat ze śpiewem na ustach

21 października 2018


W sobotni wieczór 20 października Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki świętowało 95-lecie działalności artystycznej. Jubileuszowy koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury.

„Bogu na chwałę, a na pożytek i przyjemność ludziom…”

Jubileusz 95-lecia działalności artystycznej Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki to niezwykłe wydarzenie, które pokazuje, że miłość do muzyki może trwać wiecznie, łączyć historię wielu pokoleń oraz pielęgnować wspaniałą tradycję.

- Bardzo się cieszę i dziękuję, że przyszliście dzisiaj, by spędzić ten wieczór z nami. Towarzystwo im. St. Moniuszki tworzyły całe pokolenia radomszczan, my doliczyliśmy się 650 osób, które przez te wszystkie lata przewinęły się przez chór. Co nie znaczy, że to są wszyscy – mówiła podczas jubileuszu Danuta Horoszkiewicz prezes „Moniuszkowców”.

Jubileuszowy koncert w MDK, który poprowadził Krzysztof Zygma obfitował w utwory muzyki klasycznej, operowej, pieśni legionowe i utwory muzyki rozrywkowej o różnym nastroju. „Moniuszkowcom” pod kierownictwem Macieja Salskiego towarzyszył Zespół Kameralny Filharmonii Częstochowskiej.

Podczas wieczoru nie zabrakło wielu gratulacji oraz życzeń dalszego rozwoju Towarzystwa. Życzenia i gratulacje złożył m.in. Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, który podkreślił niezwykłą wartość dotychczasowego dorobku artystycznego Towarzystwa, który jest efektem ciężkiej pracy wielu osób.

- Z okazji jubileuszu składam wszystkim chórzystom gratulacje i podziękowania, za dotychczasowe dokonania oraz popularyzację muzyki chóralnej. Życzę, aby praca w chórze dawała Wam wiele satysfakcji i zadowolenia. Składając wyrazy uznania, życzę także kolejnych sukcesów, oraz jak największej liczby słuchaczy – mówił podczas wystąpienia prezydent Jarosław Ferenc.

Na zakończenie koncertu wybrzmiały utworzy:„ Kasa i seks” oraz „Piosenka jest dobra na wszystko”.