Akademia Młodego Piłkarza otrzymała Certyfikat Złotej Gwiazdki

3 grudnia 2019


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Radomszczańskiego Kolektywu Sportowego opowiedzieli o szczegółach związanych z Certyfikatem Złotej Gwiazdki,  który niedawno otrzymała Akademia Młodego Piłkarza.

Certyfikaty przyznawane są na trzech poziomach - brązowym, srebrnym i złotym, przez komisję weryfikacyjną przy PZPN i jego otrzymanie równoznaczne jest ze spełnieniem szeregu szczegółowych kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Szkółki oceniane są przede wszystkim pod względem standardów szkoleniowych i kwalifikacji kadry, ale też i standardów bezpieczeństwa.

Akademia Młodego Piłkarza zajmuje się trenowaniem i przygotowaniem najlepszych młodych piłkarzy.  RKS Radomsko chce, by w przyszłości z młodych talentów wyrośli znakomicie przygotowani zawodnicy, których grę będzie można podziwiać na radomszczańskim stadionie

Jak zauważa członek zarządu RKS Radomsko Jakub Mielczarek, Miasto Radomsko przekazało 230 tysięcy złotych na działalność AMP w 2019 roku. Ważna była też pomoc i wsparcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zezwolił na trenowanie młodych piłkarzy na miejskich boiskach aż do świąt Bożego Narodzenia.

To jest pomoc, bez której nie bylibyśmy w stanie być jedną z ponad 100 szkółek w Polsce, która otrzymała złotą gwiazdkę. Nie udało by się tego osiągnąć gdyby nie wsparcie miasta, prezydenta Jarosława Ferenca, radnych, a także Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówił podczas konferencji Jakub Mielczarek, dodając że certyfikacja przyznawana jest na okres dwóch lat, a klub zrobi wszystko, by ciągle podnosić poziom szkolenia gwarantując przyznanie certyfikatów w kolejnych latach działalności AMP.

- Jest to ogromne wyróżnienie. W województwie łódzkim takie wyróżnienie otrzymało tylko osiem szkółek piłkarskich. O to wyróżnienie starało się ponad 1100 szkółek. Jesteście w czołówce szkoleniowej, czego serdecznie Wam gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria