Image

Dzięki kompleksowej przebudowie ulicy Stara Droga betonowa nawierzchnia została zastąpiona asfaltem, powstały chodniki oraz przebudowano instalacje techniczne.

Z okazji przypadającego w listopadzie Międzynarodowego Dnia Niewidomych Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Radomsku zorganizowało uroczyste spotkanie w Restauracji „Las”.

Czwórka młodych radomszczan reprezentowała przez weekend Klub Karate Randori na XXVI Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w kumite. Z zawodów rozgrywanych w Rzeszowie udało się przywieźć brązowy medal.

Skromna reprezentacja UKS-u wzięła udział turnieju w Bełchatowie kończącym tegoroczne starty w grupie młodzików na terenie województwa łódzkiego. Turniej zapaśnicy zakończyli z dorobkiem jednego srebrnego medalu i czterech V miejsc.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu klasycznym były bardzo udane dla zapaśników ZKS-u.

Co za wieczór, co za noc. Gala TYMEX BOXING NIGHT 19 była prawdziwym widowiskiem dla kibiców boksu. Za nami 8 zawodowych walk i 3 amatorskie walki olimpijskie. Podczas Gali zaprezentowali się młodzi pięściarze z Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT. W walce wieczoru zmierzyli się Robert Parzęczewski i Taras Golovashchenko. Miasto Radomsko było współorganizatorem wydarzenia.

Prawdopodobnie była to najdłuższ sesja obecnej kadencji. Blisko ośmiogodzinne obrady w ponad połowie pochłonęła dyskusja na temat podwyżek dla prezydenta i radnych - oba projekty uchwał przeszły. Przepadł natomiast projekt nadania nazwy ul. Jerzego Słowińskiego - radni Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zawnioskowali o skonsultowanie tej uchwały z Instytutem Pamięci Narodowej.

W związku z międzynarodową kampanią pn. „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”, organizowaną przez Women’s Global Leadership Institute Miasto Radomsko włączyło się w działania mające na celu przeciwdziałania szeroko rozumianej przemocy oraz łamaniu praw człowieka.

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy „Miejsce magiczne. Kinema”.

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy „Szopki Krakowskie” ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Otwarcie ekspozycji 6 grudnia o godz. 12.00 w sali wystaw czasowych.

Każdy z zawodników, który stawił się na ceremonii ważenia mieścił się w normach kategorii wagowej swojej walki. W ostatniej chwili wyniknęła jednak jedna zmiana. Z powodu problemów z przejściem procedur covidowych, na lotnisku w Paryżu został zatrzymany zawodnik z Kolumbii Jhon Teheran i nie zdąży przybyć na galę. W jego miejsce, z utalentowanym Kamilem Kuździeniem, zmierzy się zawodnik z Gruzji. Ceremonię ważenia prowadził znany komentator sportowy Mateusz Borek, który z pewnym rozrzewnieniem wspomniał o swoich wizytach w Radomsku w czasach ekstraklasowego RKS-u i bardzo cieszy go ten powrót.

Już od połowy grudnia po raz pierwszy w Radomsku – Jarmark Bożonarodzeniowy!!! Smakołyki, rękodzieło, kolędowanie. Od 14 do 19 grudnia w świątecznej atmosferze na ul. Reymonta. Na imprezę zapraszają Miasto Radomsko i Staropolskie Jarmarki. 

Już wiadomo jak będzie wyglądać karta do głosowania 6. edycji Budżetu Obywatelskiego - wylosowano kolejność poszczególnych projektów. Lista znajduje się poniżej, a elektroniczne głosowanie odbędzie się od 13 do 19 grudnia.

Za nami oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3, nad którym patronat honorowy objął prezydent Jarosław Ferenc.

W miniony weekend 19 i 20 listopada br. reprezentująca Polskę radomszczanka Weronika Mazur wystąpiła na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin KWF w krakowskiej Tauron Arenie. Tym razem wróciła bez medalu, ale za to z bardzo dużym bagażem doświadczeń.

Za nami posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Radni przyjęli zmiany do uchwały budżetowej na 2021 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Komisja pozytywnie zaopiniowała także projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Radomska na przyszły rok w zakresie działalności Komisji.

Kolejna radomszczańska ulica zyskała nową nawierzchnię. Na Jałowcowej wyremontowano blisko 600 metrów jezdni.

W sobotę 20 listopada w Zduńskiej Woli na strzelnicy Klubu SOKÓŁ rozgrywana była VIII Runda Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików.

38 zespołów z całej Polski zmierzyło się w VII Ogólnopolskim Harcerskim Turnieju Piłki Nożnej HarcCup 2021 w Radomsku rozgrywanym w Miejskiej Hali Sportowej przy PSP nr 6. Medale, puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn oraz najlepszych zawodników w czasie uroczystego apelu wręczyli m.in. prezydent Jarosław Ferenc i wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

W ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” dziewięć szkół prowadzonych przez Miasto Radomsko otrzyma dofinanowanie na realizację wycieczek dzieci i młodzieży. Przedmiotem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie organów prowadzących szkoły w środki finansowe przeznaczone na realizację wycieczek dzieci i młodzieży i umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Zaczynamy wielkie odliczanie, pozostało już tylko 7 dni do pierwszego gongu zawodów. A w nich prócz pasjonującego widowiska sportowego również całe jego pozasportowe tło - historie walk o marzenia, pojedynków z samym sobą i sportowej zemsty. Cały wachlarz emocji towarzyszących jednemu wydarzeniu. Tak zapowiada nam się 19 Tymex Boxing Night, który już 26 listopada wyłoni w miejskiej hali sportowej w Radomsku zwycięzców i przegranych 7 bokserskich starć.

W Publicznej Szkole nr 4 trwa właśnie spotkanie inaugurujące cykl seminariów i szkoleń dla kadry nauczycielskiej ph. "Aktywność fizyczna młodego pokolenia jako wyznacznik zdrowia i dobrostanu psychicznego społeczeństwa". Uczestnicy dowiedzą się jak ważne nie tylko dla młodzieży, ale i całego społeczeństwa jest promowanie sportu i rekreacyjnej aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Część wykładową prowadzi prodziekan Społecznej Akademii Nauk dr Łukasz Prysiński.

Tematem poruszonym podczas dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej był projekt tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulicy Narutowicza z ulicą Kraszewskiego.

Nauczyciele z radomszczańskich szkół wzięli udział w konferencji „Nauczyciel XXI wieku – sylwetka, wyzwania, wsparcie” organizowanej przez Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli MODUM wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 7. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Prezydent Jarosław Ferenc.

Od 11 do 14 listopada na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław trwały Zawody Klasyfikacyjne "Memoriał Leopolda Kałuży".

W ubiegłą sobotę na dolnośląskich matach startował najstarszy klubowy zawodnik UKS Zapaśnik - Dawid Stefaniak. Był to jego drugi start podczas tego sezonu.

W miniony weekend zapaśnicy ZKS Radomsko wzięli udział w X Mistrzostwach Polski Młodzików w Swarzędzu.

Projekty zgłoszone w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku sa już po weryfikacji merytorycznej.

17 nauczycieli szkół podstawowych w kraju, 2 w województwie, 1 Pani Ola. Aleksandra Groszek-Solecka, nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie "Kierunek - innowacja" zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dzieciaki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi również świętowały odzyskanie niepodległości. Tematyka patriotyczna zdominowała montaż słowno-muzyczny, który z tej okazji zorganizowały. Cała społeczność przedszkola zaangażowała się w to przedsięwzięcie.

Miasto świętowało dziś 103 lata od odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Rzeczpospolita Polska wróciła na mapy świata.

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, w czwartek 11 listopada wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Reymonta. W godzinach 12.15 – 13.30 wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy Reymonta od skrzyżowania z ulicą Narutowicza do skrzyżowania przy Pocznie Polskiej.

Firma Loconi Intermodal SA rozpoczęła proces inwestycyjny polegający na modernizacji intermodalnego terminala przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego 36 w Radomsku.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.

Główny Urząd Statystyczny przypomina, że od 12 do 24 listopada br. zostaną przeprowadzone wywiady telefoniczne w losowo wybranych, uprzednio spisanych mieszkaniach, w ramach badania kontrolnego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Do 29 listopada 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Przypominamy, że do 7 grudnia potrwa  wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta w rejonie ulic: Brzeźnickiej, Al. Jana Pawła II, Kościuszki, Metalurgii do terenów  PKP - etap I wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. 16 listopada odbędzie się dyskusja na zawartymi w projekcie rozwiązaniami, a do 27 grudnia br. składać można uwagi.

Pod koniec października br. po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Zaczarowany Świat Książek”, którego organizatorami byli nauczyciele bibliotekarze PSP nr 4 w Radomsku Anna Śliwakowska i Lilla Rutkowska oraz PSP nr 7 w Radomsku Małgorzata Fimowicz - Bednarska i Małgorzata Szyda.

W sobotę 06 listopada odbył się w Zielonce Ogólnopolski Turniej KARATE o Puchar Niepodległości – KYOKUSHIN CUP 8. Zawody rozegrane zostały w konkurencji kumite zgodnie z przepisami federacji WKB (World Kyokushin Budokai).

Za nami Radomszczański Bieg Niepodległości. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy nie tylko z naszego miasta. Na starcie stanęło około 100 zawodników chcących na sportowo oddać hołd Niepodległej.

Na hali sportowej przy ulicy Św. Jadwigi Królowej rozpoczęto V Ogólnopolski Turniej Badmintona pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomska. Dziś rywalizuje młodzież, a jutro przyjdzie czas na zmagania dorosłych zawodników.

W związku z organizacją 7 listopada br. w godz. 10.30 do 13.00 w Radomsku Radomszczańskiego Biegu Niepodległości ulicami:

11-go Listopada przy PSP Nr 7, Krasickiego, Sierakowskiego na rondzie obok ERA PARK w lewo do ul. Reymonta, Żeromskiego, Piłsudskiego, Plac 3-go Maja obok Poczty w Reymonta do mostka Sierakowskiego, Krasickiego, Sucharskiego do Ronda, w lewo obwodnicą do ronda Honorowych Dawców Krwi, Inwestycyjna, Zachodnia, 11-go listopada

META ul.11-go Listopada/Wróblewskiego, a sklepem „Żabka”

przewidywane są utrudnienia w ruchu drogowym.

START Biegu godz. 11.11

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje, że wnioski o zorganizowanie stażu przyjmowane będą w terminie od 8 do 12 listopada 2021 r.

Tak wielkiego zainteresowania konkursem plastycznym dla dzieci ph. „Pocztówka z wakacji” jeszcze nie było. Jury oceniło łącznie aż 2480 prac z Polski i zagranicy! Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu.

Uczniowie klas 5 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych typu "bliskie spotkania z naturą" - własnoręcznie komponowali las w ... słoiku.

Jacek Kuśmierek zdobył III miejsce na Mistrzostwach Świata Weteranów w Grecji.

W czwartkowe popołudnie w sali bankietowej Patio odbyła się kolejna już w Radomsku Wieczornica Węgierska zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z okazji Święta Niepodległości Węgier. Przemówienia gości i występy artystyczne zdominowane były przez twórczość Tadeusza Różewicza w rok setnych urodzin wielkiego artysty z Radomska.

Tego w Radomsku jeszcze nie było - od 14 do 19 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy na ul. Reymonta. A na finał w niedzielę świąteczny koncert zespołu Sound'n'Grace.

Od dziś, 4 listopada, do 7 grudnia potrwa  wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta w rejonie ulic: Brzeźnickiej, Al. Jana Pawła II, Kościuszki, Metalurgii do terenów  PKP - etap I wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. 16 listopada odbędzie się dyskusja na zawartymi w projekcie rozwiązaniami, a do 27 grudnia br. składać można uwagi.

Podczas I Sesji Młodzieżowej Rady Miasta Radomko wybrali Prezydium.

W miniony weekend radomszczanka Weronika Mazur wystartowała w międzynarodowym turnieju karate kyokushin CARBON CUP Jastrzębie Zdrój, nie mając sobie równych wygrała kategorię seniorek OPEN w kumite.

W związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, od 31 października br. organizacje pozarządowe mają obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

Już przed oddaniem nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego AQUARA do użytku, zaplanowano wypłycenie dwóch torów basenu sportowego do nauki pływania i zajęć rekreacyjnych.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w terminie 12-24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone tzw. badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

W najbliższy czwartek 4 listopada nastąpi zmiana na liniach 0, 2, 3, 5, 6, 8, 14, 23, 25 dotycząca kursowania autobusów i umiejscowienia przystanków z powodu remontu ul. Ks. Kościowa.

 

Miniony wtorek to dzień wyjątkowy dla pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku. Oficjalnie w poczet uczniów szkoły przyjęto 72  najmłodszych milusińskich.

W Radomsku podatki w 2022 r. wzrosną w przybliżeniu o wskaźnik inflacji. Radomszczańskie stawki i tak będą w większości niższe niż w okolicznych miastach czy gminach oraz niższe od górnych stawek podatków i opłat lokalnych na rok 2022 ustalonych przez Ministerstwo Finansów.

Miasto Radomsko otrzymało dofinansowanie od Wojewody Łódzkiego przekazaną za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Łodzi w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”, na zakup nowości wydawniczych do przedszkoli oraz szkół podstawowych, realizację działań promujących czytelnictwo oraz zakup elementów wyposażenia bibliotek.

Od 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu drogowego w związku z rozbudową skrzyżowania ulicy Kraszewskiego z ulicą Narutowicza.

Miejski Dom Kultury zaprasza na Noc Filmową! Seans odbędzie się 12 listopada o godzinie 20.00.

Dziś praca w terenie. Odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, aby opowiedzieć o tym jak założyć firmę. Bez motywacyjnego owijania w bawełnę mówiliśmy o doborze formy opodatkowania czy możliwym finansowaniu. Przypomnieliśmy się też z ofertą Startera Radomsko. Lekcje z biznesu prowadził nasz niezawodny starterowy doradca Tomasz Alama, a o Starterze opowiadał Michał Wróblewski.

Urząd Miasta Radomska przypomina właścicielom nieruchomości położonych na terenie miasta o obowiązku przeprowadzania deratyzacji (odszczurzania).

W poniedziałek 25 października w Otwocku 30 prezydentów powołało Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich - Praca, Rozwój, Odpowiedzialność (w skrócie PRO). Wśród nich jest Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

Kluby networkingowe to zazwyczaj bardzo ekskluzywne społeczności biznesowe. Patrząc na korzyści jakie płyną z przynależności nie trudno sobie wyobrazić czemu ta przynależność bywa niezwykle kosztowna. Głównym ich zadaniem jest organizacja spotkań networkingowych. Na spotkanie tego typu organizowane przez Urząd Miasta Radomska pod hasłem "Lokalna wymiana kontaktów" przyjść mógł każdy.

W związku z dniem Wszystkich Świętych, od 29 października od godz. 15:00 do 3 listopada do godz. 9:00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Stodolnej na odcinku od ul. Prymasa Wyszyńskiego do ul. Pustej. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się pojazdów po obu stronach ulicy oraz ograniczeniu prędkości dla przejeżdżających pojazdów.

Dziś obradowali radni Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Radomsku.

Przypominamy, że do 31 października br. kluby sportowe prowadzące działalność na terenie Miasta Radomska i na rzecz jego mieszkańców mogą składać wnioski o przyznanie dotacji na realizację przedsięwzięć w zakresie sportu w roku 2022.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że z powodu przebudowy skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Kraszewskiego od 2 listopada do zakończenia prac remontowych przystanek 58. Narutowicza Norwida zostaje tymczasowo wyłączony z ruchu dla linii numer "1", "11", "12" oraz "13".

Aż 7 medali na Międzynarodowych Zawodach w Strzelaniach Pneumatycznych BALTIC CUP 2021 zdobyli zawodnicy OKSS „10-ka”.

Decyzją Prezydenta Miasta Radomska 1 Listopada 2021 r. (Dzień Wszystkich Świętych) jest dniem darmowej komunikacji miejskiej w Radomsku.

MOSiR Radomsko i RTS Sokół zapraszają do udziału w V Ogólnopolskim Turnieju Badmintona pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbędzie się 6-7 listopada na hali sportowej przy ulicy Św. Jadwigi Królowej.

Regulamin na rozgrywki 6 listopada

Regulamin na rozgrywki 7 listopada

 

Od minionego piątku 22 października trwają obchody 100-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Dziś 25 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono pamiątkowe medale.

Budżet Miasta Radomska zwiększy się o blisko 30 milionów złotych! Środki przyznane miastu w ramach Polskiego Ładu zostaną przeznaczone na gruntowne przebudowy oraz remonty miejskich dróg.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, podczas której Radni pozytywnie zaopiniowali m.in. istotne zmiany budżetowe.

Na ulicy Sobieskiego trwają prace modernizacyjne.

Na Piżama Party wrażeń cała moc, wystarczy piżama, poduszka i koc! No bo kto powiedział, że od tego dzień? Bawić się wieczorem piżamowo chciej! - ten okrzyk towarzyszył dzieciom, które bawiły się w piątkowy wieczór na pierwszym „Wieczorze Szalonych Piżam” zorganizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 9 w Radomsku.

Uczniowie i nauczyciele PSP nr 7 realizują od 1 września projekt pt. „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

W sobotę 23 października reprezentacja UKS "Zapaśnik" Radomsko wzięła udział w XIV MEMORIALE JANA CZAI w Katowicach.

Zapaśnicy ZKS Radomsko wystartowali  w XIV Międzynarodowym Memoriale Jana Czai dla Dzieci, Młodzików i Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym w Katowicach.

W sobotę 23 października sześciu zawodników KK Randori wzięło udział w VII Międzynarodowym Turnieju Karate który odbył się w Katowicach.

Było wszystko. Emocje, walka do samego końca, świetna oprawa meczowa, dogrywka, pokazy cheerleaderek i gorący doping. Zabrakło tylko jednego - zwycięstwa. Metprim Volley Radomsko uległ w tie-breaku (2:3) Wifamie Łódź w inauguracyjnym meczu III ligi siatkówki mężczyzn rozegranym w hali miejskiej przy PSP nr 6.

W piątkowe popołudnie 22 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Tymi słowami rozpoczął się finałowy tekst XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Miłość pisze się Jezus", który odbył się dziś, 22 października, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Z niezwykle wymagającymi tekstami, gdzie trzeba było się zmierzyć nie tylko z osobliwościami języka polskiego, ale i pisownią m.in. nazwisk J.R.R. Tolkiena i Pietera Bruegela, w 3 etapach zmagało się 44 uczestników. Do finału przeszła najlepsza 5.

Nadia Sierakowska jest uczennicą klasy III w PSP nr 8. Gra na keyboardzie i akordeonie. Od początku swojego życia nie miała lekko, w szczególności pod kątem zdrowia. Jej sytuacja drastycznie się pogorszyła po ostatniej diagnozie lekarzy - złośliwy nowotwór płuc. Nadia potrzebuje bardzo dużo krwi.

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku świętował dziś 60-lecie swojej działalności. Uroczystość była okazją do podziękowania za wiele lat pracy na rzecz środowiska senioralnego w naszym mieście.

Pierwszaki z PSP nr 8 są już oficjalnie uczniami. W środę, 20 października, przy pomocy ogromnej kredki pasowania dokonała dyrektor szkoły Anna Grzywacz. Dowodem na gotowość do pełnienia wszystkich  obowiązków uczniowskich była pięknie zrealizowana akademia z recytacjami, także wspaniałe wykonanie dwóch najważniejszych dla uczniów hymnów - Mazurka Dąbrowskiego i hymnu szkoły. Na ceremonii pojawił się również prezydent, aby dodać świeżo upieczonym uczniom odrobinę otuchy mówiąc, że on też był kiedyś bardzo zestresowany pierwszymi miesiącami w szkole. 

Kilka lat temu zostało wykonane docieplenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Dzieci. Teraz może się ona pochwalić całkowicie nową instalacją węzła cieplnego zasilaną gazem ziemnym. Tym samym termomodernizacja PSP nr 8, małymi kroczkami, dobiegła końca.

Do tegorocznego głosowania wpłyneło 17 różnych projektów autorstwa radomszczan. Wstępna ocena wniosków już się zakończyła - wszystkie zgłoszone wnioski przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Wczoraj odbyło się spotkanie członków Zespołu Konsultacyjnego, na którym zapoznali się oni z propozycjami mieszkańców.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku na terenie gminy Miasta Radomska wchodzi obowiązek selektywnej zbiórki popiołu i będzie się to wiązało z wyposażeniem nieruchomości w dodatkowy pojemnik. W tym celu należy złożyć do urzędu miasta odpowiednie oświadczenie.

Radomszczańscy seniorzy świętują Europejski Dzień Seniora. Dzisiejszą okazję uczcili członkowie Klubu Senior +, których odwiedziła wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Dziś po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią spotkali się członkowie Miejskiej Rady Seniorów.

Rozpoczęła się Młodzieżowa Akademia Liderów Klimatu. W jej programie dyskusje, warsztaty, burze mózgów i ekologiczne gry. To szansa dla wszystkich tych, którym losy Ziemi mocno leżą na sercu na bezpośrednie starcie swoich przekonań i opinii z choćby lokalnymi władzami. Platforma do krytyki, ale i sugestii i zdobywania wiedzy. W debacie inauguracyjnej uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc.

Dziś pożegnaliśmy śp. Jerzego Słowińskiego prezydenta Radomska w latach 1994 – 2006, który odszedł w wieku 75 lat po ciężkiej chorobie. Jego ciało spoczęło w rodzinnej mogile na Cmentarzu Starym w Radomsku. Zmarłego pożegnała rodzina, przyjaciele i współpracownicy, a także byli i obecni włodarze miasta na czele z prezydentem Jarosławem Ferencem.

Dziś w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Radomska dla uzdolnionej młodzieży uzyskanych w roku szkolnym 2020/2021. Z rąk prezydenta Jarosława Ferenca stypendium odebrało 54. uczniów z radomszczańskich szkół uzdolnionych naukowo i artystycznie. 

Uwaga! W dniu 19 października br. (wtorek) na jedną minutę zostaną włączone wszystkie syreny alarmowe stanowiące system alarmowania w mieście.

W związku ze śmiercią i pogrzebem byłego prezydenta Jerzego Słowińskiego, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc wydał zarządzenie, że dzień 19 października (wtorek) będzie dniem żałoby.

W sobotę, 16 października, w Częstochowie zawodnicy Klubu Karate Randori rywalizowali z przeciwnikami z całej Polski w IX Ogólnopolskim Turnieju Karate Uechi-Ryu Częstochowa 2021. Efekt? Trzy srebra i dwa razy brąz.

 

Jubileusz 20-lecia świętuje radomszczański oddział Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 15 października w Miejskim Domu Kultury. 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz kontaktów biznesowych, a ponadto chcesz promować swoją firmę weź udział w bezpłatnym wydarzeniu “Lokalna Wymiana Kontaktów” organizowanym przez Urząd Miasta Radomska. Budowanie i podtrzymywanie relacji to skuteczne narzędzie rozwijania biznesu.

Odszedł Prezydent, człowiek wielkiego formatu, któremu miasto zawdzięcza swój rozwój.

13 października 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Słowiński, wieloletni Prezydent Miasta Radomska, radny miejski i powiatowy. Dzięki niemu powstała radomszczańska podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był założycielem lokalnego stowarzyszenia Razem dla Radomska. 

Jutro (14 października) obchodzimy Święto Edukacji Narodowej – to wspaniała okazja, aby podziękować tym, którzy biorą na swoje barki trud i odpowiedzialność za edukację i wychowanie młodych pokoleń. A dziś w Urzędzie Miasta Radomska odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Radomska dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

zdjęcie zawiera karty seniora ułożone na blacie biurkowym

Mieszkańcy Radomska, którzy złożyli deklarację przystąpienia do Programu "Ogólnopolska Karta Seniora" mogą już odbierać karty w Urzędzie Miasta, ul. Tysiąclecia 5, pokój 208 (II piętro).

Mija 79. rocznica likwidacji radomszczańskiego getta. W momencie wybuchu wojny zamieszkane było nawet przez ponad 8 tys. Żydów - większość w czasie likwidacji wywieziono do obozu w Treblince. Aby upamiętnić to tragiczne wydarzenie z historii naszego miasta kwiaty pod pamiątkową Macewą złożyli prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch i wiceprzewodnicząca rady miejskiej Jadwiga Łysik.

Trwa remont ul. Karola Kościowa – boczna. Prace budowlane prowadzone są na całej długości i szerokości pasa drogowego.

Przypominamy, że do 31 października br. kluby sportowe prowadzące działalność na terenie Miasta Radomska i na rzecz jego mieszkańców mogą składać wnioski o przyznanie dotacji na realizację przedsięwzięć w zakresie sportu w roku 2022.

W sobotę 9 października br. w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce debiutująca w zapaśniczym kalendarzu impreza - Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, upamiętniająca dwóch wspaniałych piotrkowskich szkoleniowców.

Reprezentująca Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "10-tka" Joanna Kucharska, uczennica PSP nr 9 w Radomsku, od zeszłego weekendu może się pochwalić tytułem Mistrza Polski Młodzików w konkurencji pistolet sportowy. Wicemistrzowskim tytułem spośród klubowiczów może się pochwalić duet Marta Niedbała i Adam Wieczorek, który raze strzelał w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX.

Dziś (11 października) po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa odbyło się posiedzenie Rady Gospodarczej, powołanej jako organ doradczy prezydenta miasta. Spotkanie poprowadził kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji Jarosław Wojdełko.

Już tylko do czwartku, 14 października, można składać projekty do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy poparcie 30 innych mieszkańców, a do dyspozycji jest 1 mln zł.

Tenisiści UMLKS-u rozegrali przez weekend 5 spotkań. Jedyne zwycięstwo w ostatnich kolejkach zdobyła dla Radomska II-ligowa drużyna kobiet. II-ligowi panowie wciąż adaptują się do tempa i warunków jakie narzucają przeciwnicy z ligi, do której awans wywalczyli zaledwie w zeszłym sezonie.

Premiery, wystawa i wykład, a o zmierzchu performance - w niedzielę zakończył się Różewicz Open Festiwal. 

Srebrem i brązem może się pochwalić dwójka młodych karateków z Klubu Karate Randori przywiezionymi po udanym weekendzie. W sobotę, 9 października, rozegrał się VII Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna Cup 2021.

Trzy dni obcowania ze sztuką – Różewicz Open Festiwal 2021, najważniejsze wydarzenie kulturalne w Radomsku.

Jeszcze tylko 3 dni zostały na zgłoszenia do projektu Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu w Radomsku. Jeśli masz 13-19 lat, chodzisz do szkoły w Radomsku, interesujesz się zmianami klimatu i chcesz nauczyć się, jak działać lokalnie i zmieniać swoje miasto czekamy na Twoje zgłoszenie tylko do 10 października.  Formularza zgłoszeniowy dostępny jest na stronie projektu MALK https://wise-europa.eu/mlodziezowa-akademia-liderow-klimatu-w-radomsku/.

Dziś (8 października) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odwiedzili najmłodsze grupy w Publicznym Przedszkolu nr 10 z lekcją o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko.

Centrum Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa łódzkiego działających w obszarze sportu, kultury fizycznej i rekreacji do udziału w „Szkole Zarządzania na Medal”.

Dobiega końca zadanie polegające na rozbudowie ul. Stolarzy w Radomsku. Przedsięwzięcie umożliwi dostęp do nowych terenów inwestorom oraz poprawi układ komunikacyjny na terenie strefy inwestycyjnej.

Historyczny sukces zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów UMLKS Radomsko - złoto w podrzucie i srebro w dwuboju na Mistrzostwach Świata U17 w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Złoto w podrzucie to pierwszy złoty medal dla polskiej sztangistki w historii tych zawodów.

Infografika przedstawiająca zaproszenie na bezpłatną mammografię dla kobiet w wieku 50-69 lat

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi. Do końca roku Szpital Powiatowy w Radomsku realizuje bezpłatne badania profilaktyczne – mammografię piersi dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia. Kobiety, które zgłoszą się na badanie w październiku otrzymają darmo komplet ręczników polskiego producenta.

Zawodniczkom z Synchro Show tak się spodobała AQUARA, że postanowiły tu wrócić i doskonalić swoje umiejętności.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na VII edycję "Nocy Bibliotek", która odbędzie się w najbliższą sobotę 9 października br.

roboty drogowe

Trwa remont ul. Zakątnej, która do tej pory była drogą tłuczniową. Po remoncie zyska nową asfaltową nawierzchnię.

W miniony piątek 1 października Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku Sp. z o.o. świętowało jubileusz dwudziestolecia swojej działalności.

W sobotę 2 października w Limanowej trzyosobowa reprezentacja Randori Radomsko w składzie Zuzia Pluta, Agata Sobieraj i Karol Gołczyk wzięła udział w I Otwartym Pucharze Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open 2021 pod patronatem Polskiego Związku Karate Kontaktowego.

W związku z trwającym remontem ul. Stodolnej we wtorek 5 października droga na odcinku od ronda do ul. Skoczyńskiego będzie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Dziś (2 października) na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Brzeźnickiej w ramach akcji "Bezpieczne Radomsko" odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz obiektach sportowych typu pumptrack.

Za sprawą rodzimych Uniwersytetów Trzeciego Wieku również Radomsko obchodzi rozpoczęcie roku akademickiego. Tradycyjnie na uroczystości nie mogło zabraknąć studenckiego hymnu Gaudeamus igitur, w wykonaniu chóru "Melodia". Wykład inauguracyjny wygłosił dr Łukasz Prysiński ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Swój jubileusz świętował dziś Uniwersytet Trzeciego Wieku "Wiem Więcej". Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nie zabrakło długich, kwiecistych przemów, wzruszeń i występów artystycznych, z których to studenci RUTW są znani.

Dziś (1 października) przypada Policyjny Dzień Odblasków. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji razem z przedstawicielem Urzędu Miasta Radomska odwiedzili najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

O północy w dn. 30 września br. zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Prezydent Miasta Radomska przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2020/2021. 

Od poniedziałku 4 października br. w związku koniecznością wykonania napraw gwarancyjnych czasowo zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie fragment ul Reymonta od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego.

W miniony weekend 24-25.09.2021 roku w Świnoujściu odbyły się 34 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF. Po raz kolejny radomszczanka Weronika Mazur, członkini Kadry Narodowej Karate Kyokushin występowała na świnoujskich tatami. Zawody zgromadziły 390 karateków z 18 krajów Europy.

Przypominamy, że dziś (30 września br.) mija termin składania projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji, które przyczynią się do rozwoju podobszarów rewitalizacji Radomska.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Radomsku informuje, że o zmianach w rozkładzie jazdy od 1 października br.

W ramach zadania zostało zutylizowanych poprzez składowanie na składowisku odpadów niebezpiecznych 55,56 Mg odpadów zawierających azbest. 

 

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zorganizowała już po raz IX Festiwal Pięknego Czytania.

Zakończona została jedna z największych inwestycji drogowych w mieście, czyli „Rozbudowa układu drogowego ul. Kraszewskiego i ul. św. Rozalii wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej w Radomsku”. Dziś zostały wykonane odbiory techniczne.

Ciekawe aranżacje zieleni miejskiej, wizualizacje rabat, skwerów i zieleńców wykonali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podczas praktyk w radomszczańskiej firmie Green Park Sp. z o.o.

Tylko do najbliższego czwartku, 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

„Śladami braci Różewiczów” – pod takim hasłem rozegrała się dziś 5. edycja gry miejskiej, która miała na celu przybliżenie życia i twórczości Tadeusza, Stanisława i Janusza Różewiczów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium „Fundusze Europejskie dla rozwoju osobistego”, które odbędzie się już 1 października. Uczestnicy seminarium zdobędą informacje dotyczące aktualnych naborów wniosków oraz poznają dobre praktyki w realizacji projektów rozwojowych.

Zapraszamy na Różewicz Open Festiwal. Jak zawsze sercem wydarzenia jest radomszczański Miejski Dom Kultury, choć w organizację włączają się i inne placówki kulturalne, wsparcie płynie tez z samorządu.

W dniach 20-22 września 2021 r. na obiektach Klubu KALIBER Białystok odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (woj. mazowieckie, podlaskie, łódzkie i lubelskie), w których wzięli udział zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „10-tka” w Radomsku.

 „Sukces goni sukces” tak możemy podsumować wyniki zawodników ZKS Radomsko w miniony weekend.

Harmonogram 6. edycji Budżetu Obywatelskiego już ustalony. W pierwszej połowie października zgłaszanie projektów, głosowanie w środku grudnia, 22 grudnia ogłoszenie wyników oraz listy rankingowej projektów. Kolejny raz radomszczanie będą mogli wykazać się swoją kreatywnością.

Miasto Radomsko, w ramach projektu realizowanego wspólnie z Fundacją WiseEuropa, rozpoczyna  nowe działania adresowane do młodzieży. Dziś, 27 września, rusza rekrutacja młodych ludzi w wieku 13-19 lat do udziału w Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu (MALK) w Radomsku.

Dziś, 27 września, obchodzimy w Polsce Dzień Państwa Podziemnego. Święto ustanowiono na cześć powołania do życia pierwszej organizacji konspiracyjnej na ziemiach polskich w czasie II Wojny Światowej - Służby Zwycięstwa Polski.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego to najważniejszy dokument planistyczny dla miasta. Wprawdzie nie wpływa on bezpośrednio na życie mieszkańców - nie stanowi prawa miejscowego - to już sporządzane na jego podstawie Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) już tak. Od 28 września do 27 października każdy mieszkaniec będzie mógł uzyskać wgląd do dokumentu.

Koncertem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. S. Moniuszki, Zespołu Kameralnego Filharmonii Częstochowskiej oraz Solistów Teatru Wielkiego w Łodzi zakończyły się Radomszczańskie Spotkania z Prymasem Tysiąclecia. Koncert w kolegiacie pw. św. Lamberta poprzedziła Msza Św.

Dziś, 26 września, obchodzimy 76. rocznicę utworzenia Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Przez wzgląd na postać generała Stanisława Sojczyńskiego ps. "Warszyc" jest to szczególne święto dla miasta i regionu.

Stolarze pobiegli już po raz trzeci. Najszybszą firmą stolarską w sztafecie 3x800m okazał się być Meblomax. Wyróżniono również najszybszych zawodników pięciu pozostałych kategorii, a przed właściwą imprezą w nieklasyfikowanym biegu pobiegli najmłodsi.

W dniu 25 września 2021 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku odbyła  się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W piątek, 24 września, odbyła się XXXVI Sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Debatowano między innymi o wykonaniu budżetu za I połowę roku i zmianach w budżecie i WPF, wysokości ekwiwalentu dla strażaków ochotników, konieczności rozbudowy al. Jana Pawła II i budowę budynku użyteczności publicznej w dzielnicy Wymysłówek. W sprawach różnych poruszano m.in. kwestie Glinanek i odszkodowania dla byłego prezesa MPK.

Przypominamy, że tylko do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny. Do końca miesiąca każdy mieszkaniec Polski powinien wywiązać się z ustawowego obowiązku spisowego.

Ponad 3 mln zł – to kwota dofinansowania jaką otrzymało Miasto Radomsko na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Środki pochodzą z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Centra Opiekuńczo-Mieszkalne" – Moduł I. Wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.

Podczas posiedzenia Komisji do spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej Rady Miejskiej radni wysłuchali m.in. informacji na temat sytuacji epidemiologicznej oraz zachorowalności na Covid-19 na terenie Radomska.

Za nami Posiedzenie Komisji Rozwoju i Planowania Przestrzennego, podczas której radni oprócz wysłuchania informacji na temat przebiegu wykonania budżetu za I półrocze zaopiniowali projekty uchwał zmieniające uchwałę budżetową na 2021 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową.

Podczas posiedzenia radni wysłuchali informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Radomska za I półrocze 2021 roku oraz zaopiniowali projekty uchwały zmieniające uchwałę budżetową jak i Wieloletnią Prognozę Finansową.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Radni podjęli tematy związane m.in. z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Plenerowa wystawa upamiętniająca Prymasa Stefana Wyszyńskiego „Czas to miłość” została uroczyście otwarta. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

To już kolejny rok z rzędu, kiedy nasz utalentowany pistoleciarz, reprezentujący OKSS "10-ka" zdobył tytuł mistrzowski w kategorii pistolet pneumatyczny. Na zawodach w Bydgoszczy dołożył również brąz w konkurencji pistolet sportowy.

Dziś, 20 września, podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Najważniejsza część MDK-u otrzyma odświeżony wygląd, nowy sprzęt estradowy i kinowy, a także całkiem nowe fotele. Zmodernizowany zostanie również system wentylacji i ogrzewania, a sala lepiej przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Mięśnie i ścięgna ze stali, hart ducha i niezachwiana wola walki. Najbardziej ekstremalni atleci z całej Polski zmagali się dziś, 18 września, w Powiatowej Hali Sportowej w crossfitowych zawodach Athletes Clash '21.

Wodę należy gotować minimum przez 2 minuty.

Prezydent spotkał się dziś z utalentowanymi młodymi zawodnikami sekcji tenisa stołowego UMLKS-u Radomsko. Obecni na dzisiejszym spotkaniu Sebastian Musiał i Kacper Cieciura mogą poszczycić się osiągnięciami w ogólnopolskich zawodach.

Muzeum Regionalne zaprasza 20 września o godz. 12.00 na otwarcie plenerowej wystawy upamiętniającej Prymasa Stefana Wyszyńskiego “CZAS TO MIŁOŚĆ”. Realizowanej w ramach Radomszczańskich Spotkań z Prymasem Tysiąclecia.

Dziś mija 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Władze miasta, powiatu, delegacja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz przedstawiciele Rodzin Katyńskich złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów i znicze w miejscach pamięci.

W piątek 17 września br. odbędą się miejskie uroczystości upamiętniające 82. rocznicę napaści wojsk ZSRR na Polskę w 1939 roku, 11. rocznicę posadzenia Dębu Pamięci Tadeusza Rozpędka oraz Światowy Dzień Sybiraka.

KBKS Radomsko zaprasza do udziału w 2 Biegowym Grand Prix Radomska, które odbędzie się 25 września na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku. Start o godzinie 11:00.

W miniony weekend Mateusz Półrola z KBKS Radomsko brał udział w górskim triathlonie Triminator w Radkowie na dystansie 1/8 IM. W zawodach wystartowało 65 zawodników. Plotki głoszą, że nawet etap pływacki jest tam pod górkę!

„Odłóż telefon i żyj” – to hasło, które warto zapamiętać. Dziś wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz przedstawicielem Szkoły Jazdy ELCAR przypominaliśmy młodzieży, że przechodząc przez przejście dla pieszych należy schować telefon do kieszeni i zachować szczególną ostrożność.

Na wniosek Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku Sp. z o.o . ogłasza II edycję Programu „Wyremontuj-zamieszkaj” .

We wtorek 14 września br. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie doszło do spotkania władz miasta Radomska z przedstawicielami ministerstwa i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do 30 września br. infolinia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele - w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

Zawodnicy ZKS Radomsko mają za sobą bardzo udany start w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym, które dobyły się w miniony weekend w Zamościu.

Zawodnicy KBKS Radomsko zdobyli puchary w Sulejowie, Kamieńsku oraz Miliczu!

Już wkrótce radomszczanie będą mogli składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego!

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zaprasza na Forum Sportowe Województwa Łódzkiego - pierwsze z cyklu spotkań (w formule online) dla osób działających w sporcie w województwie łódzkim.

Miasto Radomsko, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Klub TYTANI Radomsko zapraszają na 4. edycję jednodniowych zawodów Crossfit’owych - Athletes Clash, które odbędą się w najbliższą sobotę 18 września na Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję tomiku "Dens serotinus", autorstwa radomszczanki Karoliny Gurazdy-Grabarczyk. Spotkanie odbędzie się 16 września 2021 r. (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, o godz. 18.00.

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert „Zapomniane pieśni ziemi radomszczańskiej” w wykonaniu T.ETNO.

Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 zbliża się ku końcowi. Po zrealizowaniu inwestycji szkoła będzie nie tylko estetyczna, ale też ekologiczna dzięki zwiększeniu jej efektywności energetycznej.

W niedzielę 12 września odbyły się obchody 77. rocznicy Bitwy pod Ewiną. Podczas tegorocznych uroczystości Prezydent Miasta Radomska Jarosława Ferenc został odznaczony Złotym Medalem „Za wybitne zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego".

W sobotę 11 września br. w Urzędzie Miasta Radomska odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Przed nami prawdziwe święto sportu! Już po raz trzeci odbędzie się Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO.

Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Miasto Radomsko zapraszają do udziału w cyklu spotkań na temat przemysłowej historii Radomska. Pierwsze spotkanie pt.„Spotkanie przy krześle nr 14” odbędzie się 10 września o godz. 17.00. To spotkanie o charakterze osobistych wspomnień, dotyczące historii fabryki mebli giętych „Bracia Thonet”.

Światowy Dzień FAS to święto obchodzone na świecie corocznie 9 września, mające na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

Przypominamy, że w każdy czwartek września pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku prowadzą akcję "spisowe czwartki".  Również jutro, tj. 9 września br. na terenie placu targowego w Radomsku uruchomione zostanie Mobilne Miejsce Spisowe. Specjalnie oznakowany namiot, w którym będzie możliwość wypełnienia obowiązku spisowego, będzie można spotkać na targowicy w godz. 8.00-12.00.

Każdy Senior, który jest posiadaczem Ogólnopolskiej Karty Seniora może już korzystać ze zniżki przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Rozpoczęto prace nad „Rocznym Programem Współpracy Miasta Radomsko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022”.

Przypominamy, że tylko do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, która organizowana jest już od 2012 roku. Tegoroczna edycja poświęcona była utworowi Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji BIEGU STOLARZA. Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest propagowanie aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim promocja środowiska branży meblarskiej.

W miniony weekend 4 i 5 września w Makowie rozgrywano I Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne w kategorii żaków i młodzików.

Impreza kończąca wakacje przyciągnęła wielu radomszczan, którzy przy dobrej muzyce mogli zjeść wspaniałe jedzenie z różnych kuchni świata. Tradycyjnie wyłoniliśmy też Mistrza w jedzeniu mega zapieksa na czas oraz Mistrza w jedzeniu najostrzejszego hamburgera z Carolina Reaper!

Podczas dzisiejszego zjazdu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Radomsku wybrano m.in. prezesa Związku. Funkcję tę przez kolejną pięcioletnią kadencję będzie pełnił Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, natomiast zastępcami zostali wybrani Paweł Kałdoński oraz Marcin Leszczyński.

Dziś prezydent Jarosław Ferenc spotkał się z zawodnikami UMLKS Radomsko Sekcji Podnoszenia Ciężarów, aby pogratulować ostatnich osiągnięć w zawodach na ogólnopolskim i międzynarodowym szczeblu.

W rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza, 9 października 2021 r. o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury zaprasza do obejrzenia inscenizacji jednego z najważniejszych dramatów Tadeusza Różewicza „Kartoteki rozrzuconej”. Spektakl w ramach Różewicz Open Festiwal 2021 r. zaprezentują artyści Teatru Studio w Warszawie.

Jeszcze więcej muzyki, jeszcze więcej zabawy, jeszcze smaczniej - tak zapowiada się weekend na Reymonta.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej organizuje kolejną edycję zbiórki elektroodpadów i baterii w zamian za sadzonkę.

Radomszczanie uczcili rocznicę Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Wydarzenie sprzed 41 lat stały się początkiem przemian i doprowadziły do obalenia komunizmu w Polsce.

Już w najbliższy czwartek 2 września na terenie Placu Targowego w Radomsku uruchomione zostanie Mobilne Miejsce Spisowe.

W zawiązku z organizacją imprezy plenerowej na zakończenie wakacji oraz zamknięciem części ulicy Reymonta, przystanek Plac 3 Maja poczta zostanie wyłączony z ruchu i przeniesiony na ulicę Żeromskiego.

Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anita Janczak zapraszają radomszczan na Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W piątek 27 sierpnia w Spale rozpoczęły się XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych.

W dniach 26-28.08.2021 r. w Spale odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Zawodnicy UMLKS Radomsko Sekcji Podnoszenia Ciężarów zanotowali bardzo udany start.

W minionym tygodniu w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 15 i 17, na których zawodniczka UMLKS Radomsko Katarzyna Kozera wywalczyła brązowy medal do lat 15 w kategorii wagowej do 81 kg. Kasia ustanowiła kilka rekordów Polski uzyskując wynik 169 kg w dwuboju olimpijskim (76 kg w rwaniu oraz 93 kg w podrzucie).

Prezydent Jarosław Ferenc otrzymał odznakę „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”.

Przez 20 lat działalności Kapela zagrała setki koncertów, wydała kilka płyt, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Czasem zmieniał się skład, lecz pasja do gry była zawsze ta sama.

Za nami piąta edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego Radmagedon. Tak jak w latach ubiegłych trasa była bardzo trudna i urozmaicona wieloma przeszkodami.

Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej- agresja III Rzeszy na Polskę.

Zapraszamy na obchody 41. rocznicy podpisania porozumienia w Gdańsku między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

W piątkowe przedpołudnie 27 sierpnia br. prezydent Jarosław Ferenc gościł utalentowanych młodych sportowców. Przedstawiciele Klubu Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT w ostatnim czasie osiągnęli duże sukcesy na ogólnopolskim szczeblu.

W środę 25 sierpnia br. zmarł Wiesław Pierzak, prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Radomsku. Miał 79 lat.

Powstała boczna odnoga ulicy Krańcowej o długości 390 metrów.

Od nowego roku szkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku będzie uczestniczyć w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”.

Budowa nowego bloku przy ulicy Sadowej 7E prowadzona przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest już na półmetku. Z postępami prac zapoznał się dziś Prezydent Jarosław Ferenc.

Członkowie grupy Rozbiegajmy Radomsko na co dzień propagują bieganie jako dobry sposób spędzania wolnego czasu. Tym razem zapraszają najmłodszych do super zabawy podczas imprezy Lato z Rozbiegajmy Radomsko.

Od 1 września br. MPK Radomsko, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, uruchomi obsługę komunikacyjną nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego AQUARA przy ulicy Św. Jadwigi Królowej, w godzinach jego funkcjonowania.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku informuje, że z dniem 1 września b.r. wchodzi w życie zatwierdzona decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  nowa taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres trzech lat na terenie Gminy Miasta Radomska.

Od 7 września dzwoniąc na numer alarmowy 998 połączenie odbierze dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi – 112, a nie jak to miało miejsce do tej pory dyspozytor Stanowiska Kierowania KP PSP w Radomsku.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarką i reporterką, Panią Sylwią Winnik, ph. Dziewczęta z Auschwitz i Dzieci z Pawiaka – prezentacja oparta na materiałach źródłowych i zdjęciach. Spotkanie odbędzie się 01.09.2021 r. (środa), o godz. 17.00.

Tomasz Pawłowski, znany jako „Tomek Wędrowniczek” znów odwiedził Radomsko. Tym razem spotkał się z Prezydentem Jarosławem Ferencem, w którego towarzystwie pan Tomasz świętował 51. urodziny.

Już w najbliższy czwartek, 26 sierpnia od godziny 8.00 do 13.00 na parkingu przy Placu Targowym zaparkuje spisobus, w którym będzie możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Reprezentująca UMLKS Radomsko Oliwia Drzazga zdobyła 1. miejsce na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17 w Ciechanowie w kategorii do 45 kg. Po drodze do zwycięstwa pobiła również kilka rekordów Polski.

Powiedzieć, że to były udane zawody dla Oliwii to nie powiedzieć absolutnie nic.

- Oliwia ustanowiła po drodze 10 rekordów Polski uzyskując wynik 138 kg w dwuboju olimpijskim - 61 kg w rwaniu oraz 77 kg w podrzucie - komentował wynik swojej podopiecznej trener Sławomir Bera.

Warto przy tym zaznaczyć, że filigranowa radomszczanka waży niespełna 45 kg. Zawody w Ciechanowie odbywają się w dniach 20-29 sierpnia. 

Za nami weekend pełen atrakcji i wrażeń. Ci, którzy już skorzystali z nowego kompleksu AQUARA dzielą się pozytywnymi komentarzami oraz spostrzeżeniami. Gościem nowego obiektu w weekend była nasza rodzima artystka Sylvia Novak, która na bieżąco relacjonowała w mediach społecznościowych swój pobyt.

W piątek, 20 sierpnia, o godz. 10. w trybie zdalnym odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Radni uchwalili zmiany w uchwale budżetowej i WPF, wymianę gruntów z TBS i przystąpienie do współpracy międzygminnej - pozwoli ona na wspólne ubieganie się o środki zewnętrzne wraz z m.in. Bełchatowem i Piotrkowem Trybunalskim. Uchwalono również regulamin najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego.

List Przewodniczącego Miejskiej Rady Sportu w Radomsku, Wojciecha Lenka.

- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – mówiła, witając się z radomszczańską publicznością Sylvia Novak. Znana i lubiana artystka młodego pokolenia roztańczyła i rozśpiewała najwytrwalszych gości AQUARY. A na zakończenie na niebie rozbłysły kolorowe lasery.

Otwarty kompleks AQUARA zaprasza do korzystania z atrakcji. A na zewnątrz „Gramy na fali”, czyli tańce, zabawa, animacje i pluskanie się na wodnym placu zabaw.

Za nami oficjalne otwarcie kompleksu obiektów sportowo rekreacyjnych AQUARA. Ten nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku od dziś będzie cieszył mieszkańców Radomska oraz gości z całego regionu.

Do Radomska przybyli fotografowie z całej Polski i nie tylko z samej Polski. We foyer Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zainaugurowano Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza. Fotograficzny plener jest częścią obchodów roku Różewiczowskiego.

Dziś (19 sierpnia) na parkingu Miejskiego Targowiska w Radomsku stanął mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.


„Szczepieniobus” był dostępny dla chętnych w godzinach od 8.00 do 12.00. Obecny na miejscu personel medyczny udzielał wyczerpujących informacji dotyczących realizowanych szczepień a osoby, które zdecydowały się przyjąć szczepionkę otrzymywały Unijny Certyfikat Covid-19 oraz drobny upominek.
Łącznie z możliwości przyjęcia jednodawkowego preparatu J&J skorzystały 64 osoby.
Pod poniższym linkiem dostępne są harmonogramy trasy „szczepieniobusów” w województwie łódzkim na kolejne dni.

https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/szczepieniobusy-w-wojewodztwie-lodzkim

View the embedded image gallery online at:
https://radomsko.pl/aktualnosci#sigProIdf9e1435e14

Jeszcze tylko dwa dni zostały do oficjalnego otwarcia Kompleksu Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych Aquara.

W radomszczańskich szkołach i przedszkolach trwają właśnie powakacyjne przeglądy. Gdzieniegdzie w toku są jeszcze prace, odświeżane są sale lekcyjne i korytarze. Przygotowania do 1 wrześnie weszły w końcową fazę.

Dziś przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku otwarta została plenerowa wystawa pt. „Parlamentaryzm węgierski”, którą zorganizowało Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej dzięki współpracy z Instytutem Kultury Węgierskiej.

W minioną sobotę na strzelnicy sportowej LOK Rykoszet z okazji Święta Wojska Polskiego zorganizowano turniej strzelecki połączony z piknikiem militarnym.

Miasto ubiega się o prawie 38 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład na inwestycje na łączną kwotę ok. 44 mln zł. Inwestycje drogowe - przebudowa 7 ulic, remont 28 ulic, inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz dodatkowe fundusze na modernizacje Miejskiego Domu Kultury.

Mikrogranty w Łódzkiem 2021" to program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Dziś mija 97. rocznica urodzin Stanisława Różewicza, wybitnego reżysera filmowego i teatralnego, scenarzysty oraz Honorowego Obywatela Miasta Radomska. To doskonała okazja, aby ogłosić plan wydarzeń związanych z twórczością braci Różewiczów oraz przekazać dobre wiadomości.

Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 25-lecia działalności OKSS „10-ka” zorganizował trening okolicznościowy, który przyciągnął ponad 70 uczestników chcących poznać podstawy strzelectwa sportowego z broni kulowej.

Nie ma dla nas innych miejsc na kulturę w najlepszym wydaniu niż Miejski Dom Kultury w Radomsku. Na jego scenie na rozpoczęcie obchodów Święta Wojska Polskiego zagrali bodaj najbardziej utalentowani muzycznie radomszczanie ostatnich lat, a w ich repertuarze znalazły się własne aranżacje kultowych polskich utworów rockowych.

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zyska nowe oblicze, wszystko dzięki uzyskanemu przez Miasto Radomsko dofinansowaniu w kwocie ponad 2 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

Za nami IX edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku symboliczne 1963 metry przebiegło blisko 200 uczestników. Trasa wiodła malowniczymi ścieżkami przy zbiorniku na Wymysłówku, a po biegu nie zabrakło dodatkowych atrakcji.

Uroczysta msza święta w kolegiacie św. Lamberta oraz złożenie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci – w Radomsku uczczono Święto Wojska Polskiego.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.