Image

Z Powiatowego Urzędu Pracy? Z Unii? A może współpraca z "Aniołem Biznesu"? Rozmawialiśmy na szkoleniu w Starterze o tym jak pozyskać finansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Tomaszem Alamą, który na co dzień pomaga zarówno początkującym, jak i doświadczonym już przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy na nowe projekty biznesowe.

Jest pomysł, jest wizja, jest biznes plan. Często niestety czeka on w szufladzie, aż uzbierane zostaną odpowiednie fundusze na rozruch i wcielenie biznesowych pomysłów w życie. Realizacja pomysłu jakim jest własna działalność gospodarcza musi zakładać sposób finansowania przedsięwzięcia. Każda osoba, która planuje otworzyć firmę musi posiadać zaplecze finansowe, jak i sposób jego realizacji. Częstą bolączką młodych przedsiębiorców jest brak wiedzy na temat możliwości finansowania własnego biznesu. I o tym właśnie rozmawialiśmy w Starterze.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się o:

  • dotacjach z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej i jak je pozyskać,
  • środkach z UE na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz jakie wymogi trzeba spełnić,
  • finansowaniu bankowym, a także
  • współpracy z tzw. Aniołami Biznesu - biznesowymi filantropami, którzy stale szukają możliwości zainwestowania swoich środków w innowacyjne lub potencjalnie lukratywne pomysły.

W krótkim czasie na naszych szkoleniach udało się zgromadzić grono stałych bywalców - młodych i doświadczonych przedsiębiorców oraz tych, którzy dopiero rozważają swoją ścieżkę kariery w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw i założenie własnej działalności gospodarczej. Po części wykładowej można we wspólnym gronie napić się kawy, wymienić doświadczenia czy nawet rozpocząć współpracę biznesową.

DSC 0360

Wakacje z Biznesem - lista szkoleń:

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: