Są jeszcze wolne miejsca w IX edycji największego biegu pamięci w Polsce „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Trasa tegorocznego biegu będzie przebiegać wokół zbiornika wodnego na Wymysłówku. Imprezie towarzyszyć będzie wiele atrakcji.

Uczestnicy pokonają dystans 1963 metry. Jest to odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dla biegaczy przygotowaliśmy 220 pakietów startowych. Każdy zawiera medal, koszulkę, maseczkę i materiały informacyjne.

Bieg jest wydarzeniem upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Ma charakter rekreacyjny. Najważniejszy jest sam udział, a nie rywalizacja i czas, w jakim pokonamy trasę - w tym roku ponad dwa okrążenia zalewu na Wymysłówku. 

Historia biegu sięga 2013 roku. Wtedy grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 2020 roku w Biegu wzięło udział ponad 75 000 uczestników z 370 miast, w Radomsku – ponad dwieście.

 PROGRAM:
12.30 -13.45 – podpisanie listy startowej w Biurze Biegu, odbiór koszulek i numerów startowych
13.55 – zbiórka wszystkich uczestników biegu na linii startu
14.00 – uroczysty start biegu
ok.14.30 – wręczenie medali
ok.15.00 – zakończenie imprezy
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu (obowiązuje limit miejsc)!

Zapisy dostępne na stronie dostartu.pl

Podczas biegu w Radomsku nie zabraknie atrakcji. Wydarzenie uświetni pokaz Klubu Sportowego Szermierki Historycznej Mordschlag Łódź, szarża w wykonaniu ułanów z Napoleońskiej Zagrody oraz pokazy ratownictwa wodnego druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej.

Przed startem biegu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na mecie na uczestników będą czekać medale oraz kiełbaski z grilla.

Organizatorami są: Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie, Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku