Image

Śmiało możemy już zaprosić do wypoczynku i zabawy na skwer przy ul. Piastowskiej. Wszystko już ukończone i odebrane technicznie. Skwer wykonany był we współpracy publiczno-prywatnej. Dziś prezydent podziękował biznesowemu partnerowi za współpracę nad tym zadaniem.

Latarnie z bajkowej krainy, huśtawki, zjeżdżalnie, bębny, bujaki na sprężynach, ławeczki i odrobinę futurystyczna fontanna w centralnej części. Nie zapomniano również o nasadzeniach - kwiatach, małych krzewach i drzewach. Chyba każdy znajdzie tu choć odrobinę czegoś dla siebie.

- To jest przykład na to, że współpraca publiczno-prywatna jest możliwa. [...] Chcielibyśmy częściej w ten sposób realizować inwestycje. Zachęcam wszystkich innych przedsiębiorców, którzy mają jakiś ciekawy pomysł i jednocześnie chcieliby do niego dołożyć - mówił prezydent Jarosław Ferenc.

- Fajnie się złożyło, że udało się otworzyć na wakacje. Dzieci z tego korzystają, wszystko nam się udało - dodał prezes firmy For Ap Robert Stelmach.

O bezpieczeństwo użytkowników skweru dbać będzie monitoring. Wcześniej w pobliżu skweru powstał parking z 60 miejscami postojowymi oraz niezbędną infrastrukturą.

Choć pełnię uroku zieleni, którą obsadzony jest skwer trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to już teraz skwer na ul. Piastowskiej wydaje się być dużo sympatyczniejszym miejscem.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: