Trwa Narodowy Program Szczepień. Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało ponad 17,5 mln osób (stan na 05.08.2021r.). W Radomsku, oprócz szczepień w punktach stacjonarnych, można przyjąć preparat w mobilnym punkcie szczepień – „szczepieniobusie”.

 

„Szczepieniobus” będzie zlokalizowany na parkingu przy Targowisku Miejskim (ul. Targowa) w czwartek - 19 sierpnia 2021 roku
w godzinach od 08.00 do 12.00.

Osoby chętne do skorzystania z takiej możliwości powinny zgłosić się we wskazanym dniu do „szczepieniobusa” wraz z dokumentem tożsamości (nie jest wymagane wcześniejsze dokonanie rejestracji wizyty).
Szczepienie będzie realizowane preparatem jednodawkowym, w związku z powyższym nie będzie konieczności powtórzenia tej czynności.


Jak się przygotować do szczepień*?
1. Wyśpij się przed szczepieniem – sen korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego.
2. Ogranicz alkohol – na kilka dni przed szczepieniem, ale też i po przyjęciu preparatu zmniejsz ilości, a najlepiej w ogóle nie spożywaj alkoholu.
3. Bądź aktywny fizycznie przed szczepieniem – ćwiczenia poprawiają sprawność organizmu.
4. Nie musisz być na czczo przed przyjęciem szczepionki – w dniu szczepienia spożyj normalnie wszystkie posiłki.
5. Nie odstawiaj na własną rękę leków, które regularnie przyjmujesz – skonsultuj to z lekarzem.
6. Sumiennie wypełnij kwestionariusz przed szczepieniem – przed przyjęciem preparatu zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety medycznej. Nie zatajaj żadnej informacji!
7. Odczekaj po szczepieniu w punkcie szczepień min. 15 minut – to dla Twojego bezpieczeństwa.
8. Nie obawiaj się NOP – to skrót od niepożądanych odczynów poszczepiennych. Najczęściej mają one łagodny przebieg, a występują rzadko. Może się zdarzyć, że po przyjęciu szczepionki będziesz miał np. zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub niewielką gorączkę. Te objawy powinny ustąpić w ciągu 1 – 3 dni. W przypadku większego dyskomfortu możesz wziąć po szczepieniu lek przeciwgorączkowy.

* Źródło:https://www.gov.pl/