W minioną sobotę 7 sierpnia w Parku Solidarności w Radomsku odbył się „Różowy Piknik” zorganizowany przez Fundację OmeaLife - Rak Piersi Nie Ogranicza.

 

To był już drugi „Różowy Piknik” Fundacji, podczas którego promowano profilaktykę zdrowotną oraz aktywność fizyczną. „Omejki” podczas wydarzenia zwracały szczególną uwagę na samobadanie piersi, które każda kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu.

Odwiedzający „Różowy Piknik” mieszkańcy mogli uzyskać profesjonalną poradę specjalistów: chirurga onkologa, dietetyka, psychologa, fizjoterapeuty czy ginekologa. Wolontariuszki Fundacji OmeaLife i Stowarzyszenia Radomszczańskich Amazonek z chęcią odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami w przebiegu choroby nowotworowej piersi.

Aby podkreślić rolę aktywności fizycznej w profilaktyce raka piersi, w trakcie pikniku można było skorzystać z zajęć jogi, zumby czy ćwiczeń na trampolinach. Odwiedzający mieli też możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem komory hiperbarycznej.

W różowym miasteczku utworzona została strefa wsparcia dla rodzin osób chorych, punkt szczepień COVID-19 oraz punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Były też atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, place zabaw oraz animacje przygotowane przez pedagogów z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku.
„Różowy Piknik” zakończył plenerowy pokaz filmu „Pechowi Szczęściarze”.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt działają charytatywnie.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca i Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory.

Współorganizatorzy: Urząd Miasta Radomska oraz Starostwo Powiatowe w Radomsku.

źródło ino: Starostwo Powiatowe w Radomsku