Za nami IX edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku symboliczne 1963 metry przebiegło blisko 200 uczestników. Trasa wiodła malowniczymi ścieżkami przy zbiorniku na Wymysłówku, a po biegu nie zabrakło dodatkowych atrakcji.

Dystans biegu jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Celem wydarzenia jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

- Bardzo mi miło, że tak licznie uczestniczycie w biegu upamiętniającym żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Dziękuję, że jesteście tu razem całymi rodzinami i wspólnie uhonorujecie bohaterów drugiej konspiracji – mówił przed rozpoczęciem biegu prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Po ukończeniu biegu uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali prezydent Jarosław Ferenc, zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz dyrektor MOSiR Marek Wyciszkiewicz wraz z zastępcą Robertem Sztangreciakiem. Prezydent wręczył też pamiątkowe statuetki dla 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku i Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy - instytucji, które wsparły organizację wydarzenia.

Po biegu na wszystkich uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Był pokaz Klubu Sportowego Szermierki Historycznej Mordschlag Łódź, szarża w wykonaniu ułanów z Napoleońskiej Zagrody oraz pokazy ratownictwa wodnego druhów z OSP Bogwidzowy i strażaków z PSP. Przygotowano też ciepły poczęstunek z grilla.