Mikrogranty w Łódzkiem 2021" to program realizowany przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Jego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w obszarze samoorganizacji oraz pozytywny wpływ na możliwości obywateli w realizacji inicjatyw oddolnych. Typy projektów powinny obejmować działania, inicjatywy, wydarzenia realizowane na terenie gmin i powiatów woj. łódzkiego wskazanych w Regulaminie Konkursu oraz na ich rzecz i ich mieszkańców. 

W ramach programu można pozyskać środki finansowe na wsparcie lokalnych inicjatyw i młodych organizacji pozarządowych w wysokości od 1000,00 zł do 5000,00 zł

Projekty składane są wyłącznie w generatorze znajdującym się na stronie Operatora: www.opus.org.pl, w zakładce Konkursy.

Termin składania wniosków: od dnia ogłoszenia do 23.08. 2021 r.

Realizacja projektów powinna zawierać się w okresie: 20.09.2021 do 14.11.2021 r.

Obszar objęty Programem „Mikrogranty w Łódzkiem 2021” to powiaty woj. łódzkiego:

bełchatowski / kutnowski / łęczycki / łowicki / opoczyński / pajęczański / piotrkowski / Piotrków Trybunalski / radomszczański / sieradzki / wieluński / wieruszowski

W ramach konkursu dofinansowane mogą zostać inicjatywy i działania wzmacniające potencjał młodych organizacji podejmowane przez: 

GRUPY NIEFORMALNE: 

Nie mniej niż trzy osoby, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa musi prowadzić działania na terenie ww powiatów woj. łódzkiego dla ich mieszkańców. GN będzie mogła ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW za pośrednictwem innej organizacji pozarządowej (tzw. patrona). 

MŁODE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE:

Młode organizacje lub podmioty wskazane w art. 3 ust. 3 ustawy z dn. 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które zostały wpisane do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie może przekraczać 30 tys. zł)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące w/w programu.

Spotkanie on-line odbędzie się 18.08.2021 (środa), o godz. 16:00 na platformie Meet.

Link do spotkania

Więcej informacji

Koordynator projektu:

Magdalena Poulain

tel.603 866 547

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.