Za nami oficjalne otwarcie kompleksu obiektów sportowo rekreacyjnych AQUARA. Ten nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku od dziś będzie cieszył mieszkańców Radomska oraz gości z całego regionu.

Uroczystego otwarcia obiektu i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, którego ideą i zamierzeniem od początku prezydentury było stworzenie nowego obiektu basenowego, na który radomszczanie zasługują. Wraz z prezydentem uroczystego otwarcia dokonali Poseł RP Anna Milczanowska, Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kubak, wiceprezydent Radomska Monika Andrysiak oraz były wiceprezydent Radomska, a obecnie zastępca dyrektora ds. inwestycji i rozwoju w spółce PGK w Radomsku Jacek Belka.

Warto marzyć, bo marzenia się spełniają. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że w Radomsku nie może powstać taki kompleks, bo miasta na to nie stać. Okazało się, że jest to możliwe. W 2016 roku, kiedy przedstawiałem ideę budowy całkowicie nowego obiektu w tym miejscu, Rada Miejska przyjęła to z aprobatą, za co bardzo serdecznie dziękuję. Ten nowoczesny kompleks na miarę XXI wieku powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób. Zdobyliśmy środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego ponad 7 mln złotych, a Ministerstwa Sportu 3,5 mln. To wszystko dzięki dobrym ludziom, którzy nam pomogli - mówił podczas otwarcia prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent podziękował wszystkim osobom, które pomagały i były zaangażowane w cały proces projektowania, finansowania oraz budowy inwestycji.

Poświecenia obiektu dokonał ks. dziekan regionu radomszczańskiego Antoni Arkit.

Podczas uroczystości obecni byli także m.in.: Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego, radni miejscy władze okolicznych miast i gmin, dyrektorzy instytucji miejskich oraz placówek oświatowych, przedstawiciele firm wykonawczych, inspektorzy nadzoru budowlanego, pracownicy urzędu miasta zaangażowani w budowę nowego basenu, autorzy nazwy i logo basenu, członkowie Miejskiej Rady Sportu oraz mieszkańcy.

Po uroczystym otwarciu przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania obiektu. Podążając za dyrektorem Markiem Wyciszkiewiczem, weszli do hali głównej, gdzie znajduje się niecka sportowa, rekreacyjna, brodzik dla dzieci, 50-metrowa zjeżdżalnia, wanny jacuzzi oraz saunarium. Potem udali się na zwiedzanie pozostałej części obiektu.

logotypy RPO