Image

Budowa nowego bloku przy ulicy Sadowej 7E prowadzona przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest już na półmetku. Z postępami prac zapoznał się dziś Prezydent Jarosław Ferenc.

Nowy blok to czterokondygnacyjny budynek z 32 lokalami mieszkalnymi oraz podpiwniczeniem - do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 1668 metrów kwadratowych, a koszt inwestycji to 6 270 970 zł.

- Obecnie na budowie prowadzone są roboty instalacyjne, wykonywane są tynki i posadzki. Około 40 procent mieszkań jest już w stanie deweloperskim. Trwają również prace elewacyjne, a od połowy września rozpoczną się roboty brukarskie – mówi prezes TBS Krzysztof Górnik, dodając że stopień zaawansowania budowy zgodny jest z przedstawionym przez wykonawcę harmonogramem i wynosi ponad 50% ogółu prac. Zakończenie budowy i oddanie bloku do użytku planowane jest w I kwartale 2022 roku.

- Cały czas widać duże zainteresowanie mieszkaniami w naszym mieście. Dlatego jestem pewny, że kolejny blok przy ulicy Sadowej to dobra inwestycja. Cieszę się z postępu prac, które idą zgodnie z harmonogramem, i że już wkrótce będą mogły w nim zamieszkać kolejne rodziny – mówi Prezydent Jarosław Ferenc.

Inwestycja finansowana jest z:

- kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego,
- partycypacji przyszłych najemców,
- Funduszu Dopłat BGK (20% wartości inwestycji),
- środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (10% wartości inwestycji).

 

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: