Image

W piątkowe przedpołudnie 27 sierpnia br. prezydent Jarosław Ferenc gościł utalentowanych młodych sportowców. Przedstawiciele Klubu Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT w ostatnim czasie osiągnęli duże sukcesy na ogólnopolskim szczeblu.

 

Z prezydentem spotkali się:
Maja Niedźwiecka - wicemistrzyni Polski w boksie kadetek 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentantka kadry Polski Kadetek w boksie.
Oliwia Ścisłowska - wicemistrzyni Polski w boksie kadetek 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentantka kadry Polski Kadetek w boksie.
Julia Mrożińska - reprezentantka kadry województwa łódzkiego w boksie, V miejsce w Mistrzostwach Polski juniorek zdobyte w czerwcu 2021. Obecnie przygotowuje się do mistrzostw woj. śląskiego, jest to impreza międzynarodowa.
Kacper Zachmost - brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów 2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) w Spale w sierpniu br., reprezentant kadry województwa łódzkiego w boksie.
Radosław Mierzwa - wygrał eliminacje do kadry Polski młodzików w boksie w Sokółce br., reprezentant kadry województwa łódzkiego w boksie oraz kadry Polski młodzików. We wrześniu powalczy o mistrzostwo Polski w swojej kategorii.

Znakomite wyniki uzyskuje także Julia Kalecińska (nieobecna na spotkaniu) zdobywczyni Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie w czerwcu 2021 r.. Jest także reprezentantką kadry Polski w boksie.

- Cieszę się, że zawodnicy radomszczańskiego klubu notują tak wysokie wyniki i uzyskują mistrzostwa w swoich kategoriach na szczeblu ogólnopolskim. To wielka duma dla naszego miasta mieć tak wspaniałych reprezentantów. Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów – mówił podczas spotkania prezydent.

Młodym zawodnikom podczas spotkania z prezydentem towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz trenerzy.

- Dzięki uzyskanym od miasta dotacjom oraz stypendiom zarówno my – trenerzy, jak i zawodnicy czujemy, się docenieni przez samorząd To daje dodatkową motywację do dalszej pracy. Otrzymana dotacja służy klubowi, zawodnikom i pomaga w osiąganiu jak najlepszych wyników – zapewniał trener RSB NOKAUT Robert Sztangreciak.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: