Image

Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Miasto Radomsko zapraszają do udziału w cyklu spotkań na temat przemysłowej historii Radomska. Pierwsze spotkanie pt.„Spotkanie przy krześle nr 14” odbędzie się 10 września o godz. 17.00. To spotkanie o charakterze osobistych wspomnień, dotyczące historii fabryki mebli giętych „Bracia Thonet”.

 

Impulsem do opowieści będzie krzesło nr 14 – najpopularniejsze krzesło produkowane w fabryce „Braci Thonet”. Wg niektórych źródeł historycznych był to ulubiony mebel Le Corbusiera i milionów klientów kafejek. Spotkanie, moderowane przez historyka Kamila Rutkowskiego, odbędzie się wśród innych legendarnych mebli produkowanych na początku XX w. w fabryce „Braci Thonet” czyli w sali wystawowej kontynuatora tradycji thonetowskich oraz partnera projektu – FAMEG Sp. z o.o. (ul. 11 Listopada 2).
Spotkaniu towarzyszy wystawa dużych czarno-białych zdjęć „Radomszczańskie Imperium Braci Thonet” przedstawiających gmach fabryki, pracowników, produkty i hale fabryczne sprzed stu lat.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Ziemia obiecana”

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku oraz firma FAMEG.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: