Plenerowa wystawa upamiętniająca Prymasa Stefana Wyszyńskiego „Czas to miłość” została uroczyście otwarta. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Otwarcia wystawy dokonał prezydent Jarosław Ferenc. Podczas wernisażu obecni byli także poseł Anna Milczanowska, starosta Beata Pokora, przewodniczący stowarzyszenia Civitas Cristiana - inicjator spotkań z Kardynałem Tysiąclecia Tadeusz Olczyk, ks. Stanisław Sikora oraz młodzież z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Wystawa „Czas to miłość” w nowatorskiej formie graficznej prezentuje najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogą stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego ekspozycję.

Celem ekspozycji będzie pokazanie obrazu Kardynała jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych kierował się w życiu po prostu miłością. Ten fakt świadczy o jego wielkości. Kardynał Wyszyński był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości.

Patronat honorowy nad wystawą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński.

Wystawa znajduje się przed wejściem do Muzeum Regionalnego (od ul. Reymonta i Placu 3-go Maja) i będzie można ją oglądać do 28 września br.