W miniony weekend 24-25.09.2021 roku w Świnoujściu odbyły się 34 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF. Po raz kolejny radomszczanka Weronika Mazur, członkini Kadry Narodowej Karate Kyokushin występowała na świnoujskich tatami. Zawody zgromadziły 390 karateków z 18 krajów Europy.

 

Weronika nie zawiodła i sięgnęła po kolejny medal Mistrzostw Europy, zdobywając III miejsce w konkurencji kumite seniorek +65 kg. Osiągnięcie jest o tyle cenne, że po raz pierwszy na ME występowała w najcięższej kategorii wagowej seniorek zwanej "Królewską Kategorią" będąc najmłodszą spośród zawodniczek. Za rywalki miała wielokrotne medalistki Mistrzostw Świata i Europy, zawodniczki dużo starsze i bardziej doświadczone, jednak z klasą stawiła im czoła.

Były to 4 Mistrzostwa Europy i 3 kategoria wiekowa, w których występowała Weronika i zdobyła medal. Jak widać nie potrafi się rozstać z podium na takiej imprezie.

Ciężka i mądra praca z odpowiednimi ludźmi, mowa tutaj o grupie TMR do której należy Weronika, pozwala na osiąganie sukcesów.

OSU!

Foto: Grzegorz Mazur