W miniony piątek 1 października Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku Sp. z o.o. świętowało jubileusz dwudziestolecia swojej działalności.

 

Gośćmi jubileuszu byli m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, prezesi miejskich spółek, dyrektorzy jednostek podległych, radni oraz pracownicy TBS.

Z okazji dwudziestolecia Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku prezydent Jarosław Ferenc złożył Prezesowi, Zarządowi, Radzie Nadzorczej i wszystkim pracownikom Spółki najlepsze życzenia zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, i zadowolenia z pracy oraz wręczył upominek w postaci obrazu przedstawiającego osiedle bloków mieszkaniowych powstałych przy ul. Sadowej, która jest największą inwestycją i chlubą Spółki.

Jubileusz był okazją do wspomnień. Goście spotkania obejrzeli prezentację zawierającą zdjęcia z początków działalności TBS, ważnych wydarzeń z życia spółki oraz budowy bloków.

Ponadto podczas uroczystości prezydent wraz z prezesem Krzysztofem Górnikiem wręczyli puchary i złożyli gratulacje pracownikom z 20-letnim stażem.

Spółka TBS z powodzeniem realizuje program rozwoju mieszkalnictwa w naszym mieście, podejmując działania związane z budową nowych mieszkań, ale i remontując swój zasób mieszkaniowy. Dzięki tym inwestycjom wiele rodzin zyskało swój własny kąt, o wysokim standardzie i przystępnym czynszu. A sprawne zarządzanie zasobem mieszkań komunalnych spowodowało, że w mieszkaniach tych, często w bardzo złym stanie technicznym, przeprowadzono gruntowne remonty, podniesiono ich standard, zastosowano nowoczesne technologie przynoszące oszczędności podczas eksploatacji. Co istotne - na inwestycje i remonty Spółka pozyskuje fundusze zewnętrzne.

Ważnym elementem działalności TBS jest także administrowanie placem targowym. To tutaj radomszczanie trzy razy w tygodniu, w komfortowych warunkach mogą kupić prosto od producentów świeżą i zdrową żywność czy zaopatrzyć się w artykuły przemysłowe.

Przed Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Radomsku stoją kolejne wyzwania. Szczególnie ważna będzie wymiana źródeł ciepła w lokalach zasobu komunalnego miasta na bardziej ekologiczne, zarówno pomoc dla lokatorów w skorzystaniu z różnych dofinansowań, jak i pozyskiwanie funduszy na podłączanie całych obiektów do sieci gazowej czy miejskiej sieci ciepłowniczej.